استارشیپ SN20 برای اولین بار موتورهایش را روشن کرد

به گزارش مجله مستانه، موشک استارشیپ SN20 برای اولین بار موتورهایش را روشن کرد.

استارشیپ SN20 برای اولین بار موتورهایش را روشن کرد

شرکت اسپیس ایکس در روز 18 اکتبر آزمایش کوتاهی بر روی موتورهای فضاپیمای استارشیپ SN20 در تاسیسات جنوب تگزاس انجام داد و آنها را روشن کرد. این شرکت میخواهد با استفاده از این فضاپیما اولین آزمایش مداری موشک های استارشیپ را به انجام برساند.

شعله ور شدن موتورها نشان می داد که این آزمایش یک آزمایش پیش سوزی(preburner) بوده است. هر موتور دارای دو مرحله پیش سوزی است که در آنها متان و اکسیژن مایع موتورها گرم و ترکیب می گردد. به زودی پس از این آزمایش، آزمایش دیگری که در آن موتورها به طور ثابت روشن خواهند شد، انجام می گیرد.

سیستم استارشیپ که شرکت اسپیس ایکس در حال توسعه آن برای ارسال افراد و محموله به ماه، مریخ و فراتر از آن است شامل یک فضاپیما به نام استارشیپ و یک پیشرانه بزرگ به نام سوپرهوی است. هردوی این اجزا به گونه ای طراحی شده اند که امکان استفاده چندین باره از آنها وجود دارد و هر دو دارای موتورهای رپتور هستند. استارشیپ شش موتور و سوپرهوی 29 موتور دارد.

اسپیس ایکس چندین نمونه اولیه از موشک استارشیپ سه موتوره را در آزمایش های ارتفاع بالا به آسمان فرستاده است. اما استارشیپ SN20 اولین نوع از این گروه موشک ها خواهد بود که با شش موتور به پرواز در آمده و به مدار زمین می رود. اسپیس ایکس میخواهد این فضاپیما را سوار بر موشک پیشران سوپرهوی طی ماه های آینده به مدار بفرستد.

زمان دقیق پرتاب آن هنوز معین نیست. در ماه اوت استارشیپ SN20 برای اولین بار روی پیشران سوپرهوی نهاده شد و طول آن به 120 متر رسید و رکورددار بلندترین موشک ساخته شده تا به امروز شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1742

به "استارشیپ SN20 برای اولین بار موتورهایش را روشن کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استارشیپ SN20 برای اولین بار موتورهایش را روشن کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید