استفاده 800 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی از آموزش مجازی، حمایت از انتها نامه های پژوهشی با موضوع کرونا ویروس

به گزارش مجله مستانه، مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان ها اعلام نمود: 800 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی از آموزش مجازی استفاده می نمایند.

استفاده 800 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی از آموزش مجازی، حمایت از انتها نامه های پژوهشی با موضوع کرونا ویروس

علی سروری مجد در مصاحبه با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری مجله مستانه، درباره اقدامات واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه آموزش الکترونیک اظهار کرد: تمام استانها از دو هفته قبل از عید نوروز، آموزش مجازی را آغاز کردند. اشکالاتی در زیرساختها وجود داشت که در ایام تعطیلات نوروزی این مسائل رفع و کلاس های جبرانی هم در نوروز برگزار گردید.

وی اضافه کرد: در ادامه کلاس ها از 16 فروردین با رفع شدن مسائل سرعت بیشتری پیدا کرد، اکنون هم کلاس ها با جدیت بیشتری در استانها برگزار می گردد.

مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان ها دانشگاه آزاد اسلامی بیان نمود: در گزارشی که از استان ها داشتیم کلاسها به خوبی پیش می رود ولی مسئله ای که وجود دارد مربوط به زیرساخت اینترنت کشور است که در بعضی از استانها اساتید و دانشجویان را با مشکل روبرو نموده است. اگر این مشکل توسط وزارت ارتباطات رفع گردد امیدواریم تجربه خوبی برای نظام آموزش عالی کشور به ارمغان آید.

سروری مجد درباره هماهنگی با اساتید در آموزش الکترونیکی توضیح داد: آموزش الکترونیکی برای بعضی از اساتید تجربه نو و جدیدی است و هیچ تجربه ای در این زمینه نداشتند. ابتدا شرایط سخت بود ولی هر چه که زمان می گذرد اساتید همراه تر و مسلط تر می گردد. اکنون کل کشور تجربه جدیدی را پشت سر می گذارد. حتی بسیاری از امور مالی و تجاری نیز به وسیله اینترنت در حال اجرا است. چه بسا که در دوران پساکرونا نیز این تجربه مورد استفاده قرار گیرد و بسیاری از امور مالی و اداری و آموزشی را به همین شکل ادامه دهیم. طبیعی است که در هفته های اول کمی امور با کندی طی شد.

مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان ها دانشگاه آزاد اسلامی درباره تعداد دانشجویان استفاده نماینده از آموزش مجازی گفت: از آنجائیکه تعدادی از دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در مرحله سرانجام نامه و رساله هستند نیازی به آموزش نداشتند، بدون احتساب این افراد حدود 800 هزار نفر از دانشجویان تحت پوشش آموزش مجازی قرار گرفته اند.

سروری مجد در پاسخ به اینکه امکان دفاع مجازی سرانجام نامه ها و رساله فراهم شده است؟ تاکید نمود: قرار شد در روزهای آینده معاونت های تخصصی به جمع بندی برسند و ابلاغ نمایند تا سرانجام نامه ها به دو صورت مجازی یا فاصله گذاری اجتماعی دفاع شوند و دانشجویان مسئله ای نداشته باشند.

وی درباره چگونگی حضور دانشجویان دوره دکتری نیز در دانشگاه آزاد اسلامی بیان نمود: دانشجویان دوره دکتری می توانند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در واحدها حضور یابند. حتی تدابیری در حال تدوین است تا بتوانند در شهر خودشان از آزمایشگاه و کارگاه ها استفاده نمایند.

مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان ها دانشگاه آزاد اسلامی درباره تحقیق در زمینه کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در حوزه معاونت تحقیقات و فناوری و پزشکی پروژه های خوبی شکل گرفته است که آثار و نتایج آن در جامعه نمایان می گردد.

سروری مجد درباره حمایت از سرانجام نامه های دانشجویی با موضوع کرونا اعلام نمود: قطعا دانشگاه آزاد اسلامی از سرانجام نامه ها با موضوع کرونا حمایت می نماید و این در دستور کار معاونت های تخصصی وجود دارد.

انتهای پیغام/4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 825

به "استفاده 800 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی از آموزش مجازی، حمایت از انتها نامه های پژوهشی با موضوع کرونا ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده 800 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی از آموزش مجازی، حمایت از انتها نامه های پژوهشی با موضوع کرونا ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید