افتخار برگزاری اردوی تیم های ملی اسکی در سال المپیک را داریم

به گزارش مجله مستانه، مرتضی ساوه شمشکی رئیس هیات اسکی استان تهران و پیشکسوت این رشته در تبادل نظر با خبرنگاران در مورد فصل اسکی گذشته و آمادگی برای فصل آینده مطرح کرد: متاسفانه در سال 99 شیوع ویروس کرونا همه به خصوص ورزشی ها را غافلگیر کرد و برنامه ها را تحت الشعاع خود قرار داد ولی با این وجود با آنالیز شرایط و برنامه ریزی به وسیله کارشناسان متخصص پیروز شدیم فصل اسکی را به خوبی مدیریت کنیم.

افتخار برگزاری اردوی تیم های ملی اسکی در سال المپیک را داریم

وی اضافه نمود: از اواخر آذر پیست بین المللی اسکی توچال آغاز به کار کرد و اوایل دی ماه نیز پیست بین المللی اسکی دربندسر بازگشایی شد. بعلاوه پیست اسکی تخصصی کراس کانتری (شهید قطاسلو) در منطقه امامزاده هاشم نیز فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: با رعایت پروتکل های بهداشتی و آنالیز همه جوانب اردوهای تیم های اسکی در رشته های آلپاین، صحرانوردی و اسنوبرد را آغاز کردیم و با هماهنگی با فدراسیون اسکی مسابقات مختلف را با منابع انسانی کاردان و عوامل متخصص در استان تهران برگزار کردیم. سال بسیار پرکاری در مسابقات استانی داشتیم و میزبان اولین دوره مسابقات اسکی آلپاین شهرنشینان در 10 گروه سنی و در دو بخش بانوان و آقایان در پیست اسکی توچال بودیم.

تهران، پیشرو در برگزاری مسابقات اسکی کشور

ساوه شمشکی در پاسخ به این سوال که تهران سهم عمده تیم های ملی را تشکیل می دهد در برگزاری مسابقات در بخش های مختلف با استعدادهای مرکز که بسیاری مدعی تیم های ملی هستند چگونه عمل نموده اید گفت: مسابقات قهرمانی استان در 5 رده سنی نونهالان، نوجوانان، دو رده جوانان و بزرگسالان را در دربندسر برگزار کردیم. قبل از برگزاری مسابقات اردوهایی به وسیله مربیان استان هم برگزار گردیده بود که تا سرانجام سال استمرار داشت. مسابقات اسکی کوهستان و سپس مسابقات اسکی شهرنشینان در توچال از دیگر برنامه های ما در سال 99 بود. مسابقات ایران دخت با یاری و همکاری کمیته بانوان فدراسیون و هیات اسکی شمیرانات، چند مسابقه داخلی در پیست اسکی آبعلی و مسابقات آلپاین در پیست شهید قطاسلو امامزاده هاشم را نیز برگزار کردیم.

روزهای پرکار اسکی مرکز در سال 99 و 1400

کارشناس و پیشکسوت اسکی بعلاوه به برنامه ریزی برای ارتقای مربیان اسکی تهرانی اشاره نموده و گفت: کلاس های بازآموزی مربیان، کلاس های 3 به 2 آلپاین و اسنوبرد، 2 به یک اسنوبرد و مدرسی آلپاین و اسنوبرد با همکاری و مجوز فدراسیون اسکی از جمله برنامه های آموزشی ما در سال 99 بود.

ساوه شمشکی در مورد بحث استعدادیابی در اسکی استان تهران بیان نمود: استعدادیابی در هر سه رشته در منطقه ها خاص دربندسر و شمشک برگزار گردید و استعدادهای برتر هر رشته به وسیله کارشناسان خبره و مجرب شناسایی شدند.

وی اضافه نمود: در سال 1400 چندبار در حین فعالیت با اعلام ستاد کرونا پیست های اسکی تعطیل شدند تا اینکه بعد از ماه رمضان پیست توچال حدود 15 روز فعالیت داشت و میزبان اردوهای اسکی نیز بود. پس از تعطیلی پیست های اسکی اردوهای آمادگی جسمانی اسکی بازان با همکاری هیات اسکی و شهرداری شهر شمشک دربندسر از سر گرفته شد و هفته ای دوبار مربی ژیمناست نیز در تمرینات اسکی بازان حضور پیدا می نماید.

میزبانی و برگزاری از اردوی تیم های ملی اسکی

ساوه شمشکی در مورد نقش پررنگ تهران در میزبانی اردوی تیم های ملی گفت: فدراسیون اسکی اواخر مرداد با ارسال نامه ای که مصوبه کمیته فنی بود از برگزاری اردوی تیم های ملی آلپاین و صحرانوردی در سال المپیک در تهران اطلاع داد. این اردوها از 23 مرداد آغاز شد و اسکی بازان در رشته صحرانوردی زیر نظر 4 مربی در بخش رول اسکی تمریناتشان را آغاز کردند. محل اردوها پارک سرخه حصار، یاس فاطمی و بخشی نیز در جاده میگون به امتداد دیزین و شمشک و دربندسر است.بعلاوه اسکی بازان تا کنون سه بار در آموزشگاه ملی المپیک تست های اولیه اردوی خود را انجام داده اند.در رشته آلپاین نیز اردوها و تمرینات ملی پوشان از 23 مرداد زیر نظر 5 مربی در حال پیگیری است.

فعالیت پرشور بیش از 200 نفر در هیات اسکی استان تهران

ساوه شمشکی با اشاره به منابع انسانی در استان تهران توضیح داد: با توجه به اینکه دوره مدیریتی نو من از سال گذشته آغاز شد فرایند منابع انسانی هیات را تغییر دادم و هر یک از کمیته ها با رئیس، نایب رئیس و دبیر و چند عضو کار می نمایند که در مجموع بیش از 200 نفر در هیات اسکی استان مشغولند. در تهران همه مشارکت دارند تا ورزش اسکی را توسعه بدهیم.

مبلغ بلیط پیست های اسکی هنوز تعیین نشده است

ساوه شمشکی در پاسخ به این سوال که چه زمانی قیمت بلیط پیست های اسکی در فصل نو تعیین می گردد گفت: طبق روتین هر ساله نیمه دوم آبان در اداره کل ورزش و جوانان و با مشارکت مسئولان مربوطه و بعلاوه مدیران پیست های اسکی قیمت بلیط پیست های اسکی تعیین می گردد.

وی در مورد استانداردسازی پیست های اسکی استان تهران نیز اظهار کرد: در توچال تمامی مراحل استانداردسازی صورت گرفته است و اندک بخش به جای مانده در ماه جاری به سرانجام می رسد. در دربندسر نیز مراحل چک نهایی دستگاه ها در حال اجرا است. در پیست اسکی آبعلی هم فعالیت برای احداث پیست چمن در حال پیگیری است و پیشنهاد ما نیز احداث فضای اسکی چهارفصل در این پیست با استفاده از کفپوش ها (شبیه سازی شده به جای برف و یخ) با استفاده از تکنولوژی نو است. پیست اسکی شهید قطاسلو امامزاده هاشم نیز زیر نظر ارتش است و خوشبختانه هیچ مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.در پیست اسکی شمشک نیز جلسات متعددی با حضور شهرداری، شورای شهر، فرمانداری و مالکین و زمین داران در حال برگزاری است و ان شاالله شاهد فعالیت این پیست اثرگذار در اسکی کشور باشیم.

وی ضمن قدردانی از همه خانواده اسکی گفت: منابع انسانی اسکی بزرگترین سرمایه این رشته در سطح کشور و استان تهران است. افرادی که در کنار ارائه دانش، تخصص و تجربه خود به صورت افتخاری یاری می نمایند. جا دارد از زحمات خالصانه همه افرادی که در هیات اسکی استان تهران به ما یاری کردند تشکر کنم. من از روسای هیات های اسکی شهرستان ها و حوزه تهران، روسای کمیته های هیات اسکی استان، مربیان اسکی استان، مدیران و روسای پیست های اسکی استان تهران که همواره یار و یاور ما بودند قدردانی می کنم. جا دارد به صورت ویژه از محمدرضا ساوه درودی دبیر هیات استان که به عنوان یک دوست و همکار همواره در کنار ما بوده است تشکری ویژه داشته باشم. امیدوارم فصل نو اسکی در شرایطی پویا و به دور از ویروس کرونا و مسائل دیگر هرچه سریع تر آغاز گردد و شاهد توسعه و رشد این ورزش زیبا در کشور و به خصوص استان تهران باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1745

به "افتخار برگزاری اردوی تیم های ملی اسکی در سال المپیک را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتخار برگزاری اردوی تیم های ملی اسکی در سال المپیک را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید