بهترین راه مقابله با کرونا

به گزارش مجله مستانه، سخنگوى سازمان اورژانس کشور تاکید نمود: استفاده از ماسک، دستکش و مایع ضدعفونى براى دست ها و سطوح و رعایت فاصله یک و نیم تا 2 متر با افرادى که داراى علائمى همانند سرماخوردگى ساده هستند، مهمترین رکن براى مقابله با ویروس کروناست.

بهترین راه مقابله با کرونا

به گزارش گروه اجتماعی مجله مستانه، مجتبى خالدى، سخنگوى سازمان اورژانس کشور در باره خدمات حوزه سلامت در مبارزه با ویروس کرونا، گفت: چندین هفته است که ویروس کرونا شیوع پیدا نموده است و حوزه سلامت اعم از اورژانس پیش بیمارستانى، بهداشت و درمان از روز اول درگیر معالجه و انتقال بیماران مبتلا به بیمارى کووید19 بودند و پرسنل اورژانس در خط اول مبارزه با کرونا بیشترین خطر ابتلا به این ویروس را دارند.

وی به رعایت بهداشت فردى و فاصله امن با افراد اشاره نمود و اضافه نمود: رعایت بهداشت فردى از قبیل: استفاده از ماسک، دستکش و مایع ضدعفونى براى دست ها و سطوح و همچنین رعایت فاصله یک و نیم تا 2 متر با افرادى که داراى علائمى همانند سرماخوردگى ساده، تعریق زیاد و سرفه هاى پى در پى دارند، مهمترین رکن براى مقابله با ویروس کرونا است.

سخنگوى سازمان اورژانس کشور توضیح داد: تمامى کادر درمان اعم از اورژانس پیش بیمارستانى و بهداشت، از ابتداى شیوع ویروس کرونا با تمام قوا شبانه روز درگیر معالجه بیماران مبتلا به کووید19 هستند و یکى از نگرانى هاى حوزه سلامت بحث افزایش بیماران مبتلا به کرونا با توجه به شروع سال جدید و رسوم دیرینه ایرانیان مبنى بر دید و بازدید روزهاى اول سال است.

خالدی اضافه نمود: به هموطنان توصیه مى گردد با رعایت موارد بهداشتى، در منزل ماندن و پرهیز از سفرهاى غیر ضرورى در نوروز 99 به سلامت خود و عزیزان شان اهمیت داده و بار سنگینى را از دوش پرسنل حوزه سلامت بردارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 755

به "بهترین راه مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین راه مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید