بیانیه ایران در مورد توافق نامه آذربایجان، ارمنستان و روسیه

به گزارش مجله مستانه، بیانیه جمهوری اسلامی ایران در مورد توافق نامه جمهوری آذربایجان ، جمهوری ارمنستان و فدراسیون روسیه منتشر شد.

بیانیه ایران در مورد توافق نامه آذربایجان، ارمنستان و روسیه

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، متن بیانیه وزارت امور خارجه ایران بدین توضیح است:

جمهوری اسلامی ایران از توافق نامه میان جمهوری آذربایجان، جمهوری ارمنستان و فدراسیون روسیه که منجر به آتش بس و توقف مخاصمات گشت استقبال نموده و امیدوار است این توافق که اصول آن در طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران نیز آمده بود، به ترتیبات نهایی برای استقرار صلح پایدار در منطقه قفقاز منجر گردد به گونه ای که دربرگیرنده آرامش و سعادت برای مردم در تمامی کشورهای منطقه و رافع نگرانی های موجود باشد.

جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی، عدم تغییر در مرزهای رسمی بین المللی، آزادی مناطق اشغالی، بازگشت آوارگان، احترام به امنیت و حقوق اقلیت ها و همچنین خروج تمامی نیروهای تکفیری و جنگجویان خارجی از منطقه تاکید داشته و بار دیگر آمادگی خود را برای یاری به تحقق صلح و امنیت پایدار در منطقه و مشارکت در ابتکارات منطقه ای اعلام می کند.

جمهوری اسلامی ایران همچنین آمادگی خود را برای یاری به استقرار نیروهای حافظ صلح فدراسیون روسیه در امتداد خطوط تماس بر اساس بندهای 3و 4 توافق آتش بس اعلام می کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1122

به "بیانیه ایران در مورد توافق نامه آذربایجان، ارمنستان و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه ایران در مورد توافق نامه آذربایجان، ارمنستان و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید