تبدیل پارکینگ عمومی به بیمارستان در بحرین

به گزارش مجله مستانه، بحرین در یک پارکینگ عمومی خودروها در نزدیکی منامه پایتخت بخش مراقبت های ویژه شامل 130 تخت را راه اندازی کرد تا از آن در صورت افزایش موارد ابتلا به ویروس کووید - 19 استفاده کند.

تبدیل پارکینگ عمومی به بیمارستان در بحرین

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه، این اقدام بحرین در میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در نوع خود کم نظیر است.

خالد بن علی آل خلیفه مسئول خدمات پزشکی در گفت وگو با مجله مستانه در ارتباط با بخش مراقبت های ویژه شکل گرفته در پارکینگ عمومی گفت : این امر یک اقدام پیشگیرانه جهت مقابله با هر گونه تحول احتمالی در بیماری کرونا است.

آل خلیفه گفت: ما ظرف هفت روز طی یک تلاش شبانه روزی که در واقع یک رکورد به شمار می رود، توانستیم این بخش را راه اندازی کنیم که در میان کشورهای حوزه خلیج فارس در نوع خود بی نظیر است.

در بحرین با جمعیت یک و نیم میلیون نفری تا کنون یک هزار و 522 نفر مبتلا به ویروس کرونا شده اند که 645 نفر از آنان بهبود یافته در حالی که هفت تن از بیماران جان خود را از دست داده اند.

هم اکنون در میان شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس یعنی بحرین ، قطر، امارات، عربستان، عمان و کویت بر اساس اعلام آمارهای رسمی فقط سه فرد مبتلا به ویروس کرونا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های عربستان بسر می برند که در میان این شش کشور بیش از همه درگیر ویروس کرونا شده است به گونه ای که در حال حاضر تقریبا 5 هزار نفر در عربستان به این ویروس مبتلا شده اند .

عربستان همچنین با 65 متوفی بالاترین تعداد قربانیان کووید - 19 را به خود اختصاص داده است.

پل حد فاصل میان بحرین و عربستان قرار گرفته بر فراز آب های خلیج فارس ظرف چند هفته گذشته بسته شده است و پروازهای بحرین به استثنای پروازهایی که اتباع بحرینی را از کشورهای دیگر به کشورشان بازمی گردانند، متوقف شده است.

از سوی دیگر به گفته علی عبدالقادر مدیر بخش مهندسی مرکز تجارت جهانی شهر دوبی در کشور امارات هم اکنون ساخت یک بیمارستان میدانی در این مرکز با سه هزار و 30 تخت در جریان است.

تا کنون در امارات 4 هزار و 521 نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند و 25 تن از آنان درگذشته اند.

شیوع ویروس کرونا برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 839

به "تبدیل پارکینگ عمومی به بیمارستان در بحرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل پارکینگ عمومی به بیمارستان در بحرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید