تصمیم عجیب ترامپ لو رفت

به گزارش مجله مستانه، خبرنگاران : در روزهای اولیه شیوع کرونا، دونالد ترامپ پیشنهاد داد تا امریکایی های مبتلا به این ویروس به گوانتانامو تبعید شوند.

تصمیم عجیب ترامپ لو رفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از جماران، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا پیشنهاد داده بود تا آمریکایی های آلوده در خارج از کشور را به پایگاه دریایی گوانتانامو در کوبا منتقل نمایند.

بنابر گزارش گاردین، احتمالا چنین پیشنهادی از سوی ترامپ در روزهای ابتدای همه گیری در یکی از بحث ها مطرح شده باشد با این موضوع که آیا ضروری است شهروندان بیمار در خارج از کشور به کشور برگردند.

در جلسه ای در فوریه سال گذشته در کاخ سفید ترامپ ار دستیارانش پرسید که آیا ما جزیره خودمان را برای تبعید کرونایی ها نداریم؟ ... گوانتانامو چطور است؟

وی گفته بود: ما کالا وارد می کنیم و قصد نداریم که ویروس وارد کنیم.

دستیاران وی از این ایده شگفت زده شدند.

هنگامی که ترامپ بار دیگر در این مورد صحبت کرد، آنها از ترس واکنش منفی به قرنطینه کردن گردشگران آمریکایی در پایگاه محل نگهداری مظنونان تروریسم بین المللی، ایده وی را رد کردند.

موارد کووید 19 در آن موقع در حال افزایش بود، در حالی که ایالات آمریکا در میان سردرگمی و ترس عمومی وارد قرنطینه شدند.

این موضوع در کتابی که خبرنگاران واشنگتن پست نوشته اند، منتشر خواهد شد. این کتاب با نام سناریوی کابوس: داخل واکنش دولت ترامپ به همه گیری که تاریخ را تغییر داد نوشته ینامین ابوطالب و دامیان پالتا است.

بخش هایی از این کتاب اکنون منتشر شده است.

آمریکا خلیج گوانتانامو را در اجاره طولانی مدت مناقشه برانگیز از کوبا در اختیار دارد. زندان واقع در آنجا محل نگهداری از مظنونان به تروریسم بدون محاکمه و در شرایط بسیار بد است و از زمان حملات 11 سپتامبر مکانی برای محکومیت از سوی گروه های حقوق بشری است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1618

به "تصمیم عجیب ترامپ لو رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم عجیب ترامپ لو رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید