تعداد فوتی های مبتلا به کرونا ویروس در فارس افزایش یافت

به گزارش مجله مستانه، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 16 نفر از هم استانی ها جان خود را در اثر بیماری کووید 19 از دست دادند که با این تعداد، جمع جانباختگان به 366 نفر رسید.

تعداد فوتی های مبتلا به کرونا ویروس در فارس افزایش یافت

به گزارش گروه دانشگاه مجله مستانه، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرازاعلام آخرین شرایط شیوع ویروس کرونا در استان، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید19 در استان فارس، 198 هزار نفر از مردم استان تحت آزمایش های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز 27 هزار و 339 مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

عبدالرسول همتی اضافه کرد: متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 16 نفر از هم استانی ها جان خود را در اثر بیماری کووید19 از دست دادند که با این تعداد، جمع جانباختگان به 366 نفر رسید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرازبا بیان اینکه 23 هزار و 216 نفر تا به امروز با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده اند، اظهار کرد: هزار و 179 بیمار نیز هم اکنون در بیمارستان های استان فارس بستری هستند و 90 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های مراقبت ویژه بستری شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید نمود: همانطور که مشاهده می کنید آمار نشان دهنده این است که ویروس کرونا عفونی تر و تهاجمی تر شده است، بنابراین مردم باید با جدیت توصیه های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی با اشاره به آمار مقایسه ای بیماری کووید19 در کشور و استان فارس گفت: در حالی که 10 درصد از موارد ابتلای کشور شامل بیماران استان فارس می گردد، خوشبختانه تنها دو و نیم درصد موارد مرگ و میر کووید19 کشور مربوط به فارس است و این نشان دهنده کوشش گسترده و خستگی ناپذیر کادر بهداشتی و درمانی فارس است که برای بهبودی بیماران از جان مایه می گذارند.

همتی از مردم استان خواست توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و با رعایت این توصیه ها به کادر بهداشتی و درمانی یاری نمایند تا با روحیه بهتر به بیماران خدمت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 999

به "تعداد فوتی های مبتلا به کرونا ویروس در فارس افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد فوتی های مبتلا به کرونا ویروس در فارس افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید