تهدید ترامپ به استفاده از نیرو های گارد ملی برای سرکوب معترضان

به گزارش مجله مستانه، رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد از نیرو های گارد ملی برای سرکوب معترضان در شهر سیاتل استفاده خواهد کرد.

تهدید ترامپ به استفاده از نیرو های گارد ملی برای سرکوب معترضان

به گزارش به نقل از فاکس نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد از قدرت نظامی برای سرکوب معترضان به نژادپرستی در شهر سیاتل ایالت واشنگتن استفاده خواهد کرد.

بر این اساس، ترامپ گفت: اگر هرج و مرج گرایان به اشغال منطقه کپیتال هیل در شهر سیاتل ادامه دهند از نیرو های گارد ملی برای آزاد کردن این منطقه استفاده خواهم کرد.

وی تاکید کرد: اگر جی اینسلی، فرماندار واشنگتن اقدامی برای بازپس دریافت این منطقه از دست هرج و مرج گرایان انجام ندهد من شخصاً وارد صحنه خواهم شد. ما اجازه نخواهیم داد عده ای در سیاتل منطقه خودمختار ایجاد کنند و اگر لازم باشد اقدام خواهم کرد.

ساعاتی قبل نیز ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر از شرایط موجود در سیاتل انتقاد کرده بود. رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری معترضان در شهر سیاتل را تروریست معرفی کرده و خواستار خاتمه فوری اشغال بخش هایی از این شهر در بحبوحه توسط معترضان شد.

ترامپ در واکنش به اظهارات نوشت: شهردار سیاتل درباره اشغال شهرش توسط آنارشیست ها گفته است که این یک تابستان دوست داشتنی است. این لیبرال دموکرات ها سر در نمی آورند.

ترامپ نوشت: این تروریست ها شهر های ما را آتش زده و غارت کردند و آن ها فکر می کنند که این حتی مرگ فوق العاده خوبی است. همین الان باید اشغال سیاتل خاتمه یابد.

شهردار سیاتل آمریکا پیش از این اعلام کرده بود صدور دستور اعزام نیرو های نظامی از جانب ترامپ به این شهر برای بیرون کردن معترضان کاری غیرقانونی است.

پیش از این رسانه های آمریکایی اعلام کردند معترضان ضدنژادپرستی در شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا بخشی از شهر را به تصرف خود درآوردند و اعلام خودمختاری کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 953

به "تهدید ترامپ به استفاده از نیرو های گارد ملی برای سرکوب معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید ترامپ به استفاده از نیرو های گارد ملی برای سرکوب معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید