خبرنگاران همسان سازی حقوق بازنشستگان و تکمیل 4 هزار پروژه عمرانی تا انتها دولت

به گزارش مجله مستانه، رشت - خبرنگاران - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه از همسان سازی پرداخت حقوق بازنشستگان با شاغلان از مهرماه اطلاع داد.

خبرنگاران همسان سازی حقوق بازنشستگان و تکمیل 4 هزار پروژه عمرانی تا انتها دولت

جهت دریافت خدمات در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

محمد باقر نوبخت پنجشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران گفت : با توجه به تورم ناشی از وجود تحریم ها، حقوق کارمندان شاغل در دو نوبت اسفندماه 50 درصد و در فروردین ماه 15 درصد اضافه شد که در پی آن فاصله ای بین حقوق بازنشستگان و شاغلان ایجاد شد.

وی با اشاره به جلسات برگزار شده با نمایندگان بازنشستگان توضیح داد: در این راستا تصمیم بر آن شد تا همسان سازی حقوق بازنشستگان از مهرماه اجرایی گردد.

وی یادآورشد: در ایام شیوع کرونا سه هزار و 600 میلیارد تومان منابع فوق بودجه ای که باید به حوزه بهداشت و درمان اختصاص می یافت و به استان هایی چون گیلان و قم با مشکل روبرو شدند، پرداخت کردیم و بخشی هم به عنوان کارانه به آنها اعطا شد.

نوبخت همچنین با اشاره به اینکه کوشش بر آن است مطالبات بخش های مختلف را در اسرع وقت پرداخت کنیم، توضیح داد: هر ساله نیمی از مطالبات گندم کاران در سرانجام کار به آنها داده می شد که با وجود تحریم ها در حال حاضر پنج تا 6 درصد از مطالبات آنها بیشتر باقی نمانده و بقیه پرداخت ها را نیز شروع نموده ایم و به طور کامل پرداخت می گردد.

نوبخت همچنین به مطالبات ایثارگران نیز اشاره و گفت: تمامی مطالبات آنها به صورت نقدی پرداخت شده است.

چهار تا پنچ هزار میلیارد تومان کارانه و پاداش به حوزه بهداشت و درمان پرداخت می گردد

وی با بیان اینکه کارانه از درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها تامین می گردد، گفت: درآمد تخصصی بیمارستان ها بدلیل شیوع کرونا کاهش یافته از این رو نتوانستند این کارانه را پرداخت نمایند اما دولت به غیر از پاداش ویژه، برای کرونا نیز در دو مرحله یک بار یک هزار میلیارد تومان و مرحله دیگر 2 هزار میلیارد تومان برای کارانه های معوق که بالای 14 تا 15 ماه فعالان حوزه بهداشت و درمان بود، پرداخت کرد که اکنون این عقب ماندگی به طور متوسط به هفت ماه کاهش یافته است.

نوبخت گفت: هم اکنون نیز هماهنگ کردیم چهار تا پنج هزار میلیارد تومان منابع به عنوان کارانه پرداخت گردد و بزودی تمامی مطالبات آنها پرداخت خواهد شد که اکنون شروع شده و نظارت می گردد تا به خوبی این توزیع انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه 10 هزار مجوز بکارگیری نیروی جدید به وزارت بهداشت و درمان در ماه اخیر داده شده است، توضیح داد: 12 هزار مجوز را نیز قبلا داده ایم که اولویت با نیروهای شرکتی و قرار دادی است.

وی به بهره برداری از دو بیمارستان تالش و لنگرود در ایام اوج شیوع کرونا طی ماههای گذشته در استان اشاره و بیان نمود: این دو بیمارستان در زمان شیوع کرونا برای پذیرش بیماران آماده شد و اکنون در حال ساخت بیمارستان 400 تختخوابی رشت هستیم.

چهار پروژه زیربنایی عظیم در گیلان تا سرانجام دولت به بهره برداری می رسد

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از بهره برداری چهار طرح عظیم زیربنایی در استان اطلاع داد و گفت: بنا داریم پروژه ریلی رشت - کاسپین - انزلی، به جامانده هشت کیلومتر آزادراه رشت - قزوین و آبگیری دو سد شفا رود و پلرود را نیز در این استان تا سرانجام دولت به بهره برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه پروژه هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت- قزوین به ظاهر مسافت کوتاهی است، بیان نمود: همین هشت کیلومتر عمدتا پل و تونل است و غیر از چند صد میلیارد تومانی که برای آن پرداخت شده، دست کم 400 میلیارد تومان دیگر نیز برای بهره برداری از این پروژه باید اعتبار تامین گردد.

وی بیان نمود : در حال حاضر دو پیمانکار یکی از منجیل به سمت رودبار و دیگری از سمت رودبار به سمت منجیل در حال اجرا کار هستند که به صورت چندین شیفت کار می نمایند.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه حدود یک هزار و 200 میلیارد تومان برای 92 طرح تصویب شده تا در کنار طرح های عمرانی و زیر بنایی انجام گرددکه چهار هزار و 700 فرصت شغلی ایجاد می نماید.

نوبخت با اشاره به نوسانات بازار سرمایه گفت: برای کنترل نوسانات صندوق ثبات سازسرمایه در وزارت امور اقتصاد و دارایی پیش بینی شده که بتواند نوسانات را کنترل کند و در این راستا حدود یک درصد از صندوق توسعه ملی را برای این امر اختصاص دادیم.

یکصد هزار واحد مسکن محرومان در کشور در حال ساخت است

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه افراد نیازمندی هستند که نمی توانند حتی از پروژه های با تسهیلات یارانه دولت برای خانه دار شدن استفاده نمایند، گفت: از بنیاد مسکن، بهزیستی و کمیته امداد خواستیم تا 50 درصد هزینه ساخت مسکن محرومان دولت پرداخت نموده و تسهیلات دهیم تا برای این قشر محروم خانه بسازیم که برهمین اساس احداث یکصد هزار مسکن محرومان در کشور در حال اجراست.

وی گفت :به همین دلیل احداث 2 هزار واحد مسکن محرومان امروز در گیلان کلنگ زنی شد که انتظار می رود تا یکسال آینده این پروژه ها به بهره برداری برسد.

وی توضیح داد: 5.9 برابر حقوق افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی افزوده شده است که البته اعتقاد داریم کم است اما در شرایط تحریم بیش از این امکان پذیر نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1016

به "خبرنگاران همسان سازی حقوق بازنشستگان و تکمیل 4 هزار پروژه عمرانی تا انتها دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران همسان سازی حقوق بازنشستگان و تکمیل 4 هزار پروژه عمرانی تا انتها دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید