درخواست پمپئو از شورای امنیت علیه ایران

به گزارش مجله مستانه، وزیرخارجه آمریکا با تکرار اتهامات همیشگی علیه ایران مدعی شد که نمی توان اجازه داد تا ایران بتواند تسلیحات بیشتری خریداری کند و خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت شد.

درخواست پمپئو از شورای امنیت علیه ایران

به گزارش مجله مستانه، مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا در حساب توئیتری خود به تکرار اتهامات همیشگی علیه ایران پرداخت و با اشاره به بعضی اتهامات ضدایرانی خود، مدعی شد که نمی توان اجازه داد تا ایران بتواند تسلیحات بیشتری خریداری کند.

پمپئو در ادامه در توئیت ضدایرانی دیگر با اعلام اینکه تحریم تسلیحاتی ایران از سوی شورای امنیت سازمان ملل تا شش ماه دیگر به سرانجام می رسد، خواهان آن شده تا پیش از آن موقع شورای امنیت باردیگر تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند.

پس از توافق هسته ای با ایران - برجام - شورای امنیت سازمان ملل با صدور قطعنامه شماره 2231 لغو بخش عمده تحریم های بین المللی علیه ایران در بخش تسلیحاتی تا سال 2020 را اعلام نمود.

طبق یکی از بندهای قطعنامه 2231 که از سال 2016 میلادی اجرایی شد، ایران تا پنج سال از خرید تسلیحات تهاجمی منع شده است. این بند از قطعنامه در اکتبر سال 2020 (مهر ماه 1399) منقضی می گردد و پس از آن ایران این امکان را خواهد داشت که از کشورهای خارجی جنگ افزار بخرد.

مقام های آمریکایی بارها ضمن ابراز نگرانی از لغو تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران خواهان جلوگیری از این مسئله شده اند.

پیش از این نیز، ولادیمیر ارماکوف مدیر اداره کنترل تسلیحاتی و عدم اشاعه وزارت خارجه روسیه تأکید کرد که تحریم های تسلیحاتی علیه ایران موقت هستند و اکتبر 2020 منقضی می شوند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 852

به "درخواست پمپئو از شورای امنیت علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پمپئو از شورای امنیت علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید