طالبان: دولت افغانستان از عملیات های داعش استفاده ابزاری و تبلیغاتی می نماید

به گزارش مجله مستانه، طالبان با متهم کردن دولت افغانستان به استفاده ابزاری و عملیاتی از داعش مدعی شد که اکنون نیز دولت عملیات صورت گرفته گروه تروریستی داعش را به طالبان نسبت می دهد.

طالبان: دولت افغانستان از عملیات های داعش استفاده ابزاری و تبلیغاتی می نماید

جهت دریافت مشاوره خدمات طراح کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طالبان در مطلبی مدعی شد که دولت افغانستان از عملیات های گروه تروریستی داعش استفاده ابزاری و تبلیغاتی زیادی نموده و بارها حملات داعش را به طالبان نسبت داده است.

مطلب می افزاید که دولت افغانستان با جنایات داعش کوشش دارد تا نگاه افکار عمومی را از ناکارآمدی خود به سوی دیگری معطوف بدارد و وانمود کند که علت اصلی پیروز نشدنش داعش است که نمی گذارد امنیت در کشور برقرار گردد.

طالبان ادامه داد که دولت افغانستان با حمایت از داعش کوشش دارد، جنگ های داخلی و فرقه ای ـ مذهبی را شعله ور سازد تا از این طریق به بهانه نابودی داعش پای کشورهای همسایه را به افغانستان بکشاند.

طالبان همچنین توضیح داد: بزرگترین هدف کابل از حمایت داعش این است که به دنیایان و قدرت های منطقه ای و بین المللی نشان دهد که حضور داعش در افغانستان، مترادف با از بین رفتن امنیت کل منطقه و دنیا است و احتیاج شدیدی وجود دارد که اشغالگران از این کشور خارج نشوند و کشورهای دیگر منطقه نیز به یاری آنها بیایند.

طالبان در حالی دولت افغانستان را به همکاری با داعش متهم می نماید که حملات اخیر در کابل به ویژه علیه مراکز آموزشی افزایش یافته و مقامات دولت افغانستان همیشه گروه طالبان را مسئول چنین حملاتی اعلام نموده اند، اما این گروه آن را رد نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1151

به "طالبان: دولت افغانستان از عملیات های داعش استفاده ابزاری و تبلیغاتی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: دولت افغانستان از عملیات های داعش استفاده ابزاری و تبلیغاتی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید