قربانی: تکرار تیمداری و باشگاهداری کار آسانی نیست، باز هم در لیگ کشتی شرکت می کنیم

به گزارش مجله مستانه، سرمربی تیم کشتی آزاد ستارگان ساری گفت: تکرار تیمداری هر ساله، آن هم با شرایط اقتصادی موجود، کار آسانی نیست.

قربانی: تکرار تیمداری و باشگاهداری کار آسانی نیست، باز هم در لیگ کشتی شرکت می کنیم

مرتضی قربانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله مستانه با تأکید بر اینکه تیمش همچنان قصد حضور در لیگ برتر کشتی را دارد، گفت: به عنوان باشگاهی که یک دهه سابقه حضور در لیگ برتر آزاد را دارد و نتایج خوبی هم در این مدت گرفته، می خواهیم فعالیت خود را در لیگ برتر ادامه دهیم. هدف ما همیشه همین بوده است که تنور لیگ داغ بماند. در چند سال گذشته، لیگ برتر شبیه به تورنمنت و به صورت فصلی برگزار می شد و آن زمان هم ما یک پای ثابت مسابقات بودیم. ما و بیمه رازی در همان مسابقاتی که شکل برگزاری اش اسپانسر را راضی نمی کرد، حضور داشتیم و در باشگاه های جهان هم عنوان به دست آوردیم. هدف مان کمک به کشتی بود.

وی ادامه داد: از لیگ، عده زیادی ارتزاق می کنند. در این سال ها ما توانستیم شش کشتی گیر خارجی را به خدمت بگیریم. از رشید سعدالله یف، کشتی گیر بنام روسیه و جهان تا قربان علی یف و ساریتوف که همه عنواندار بودند. هدف ما رونق بخشیدن به لیگ و همچنین ارتقای سطح کشتی بود. یکی از مباحث مهمی که مدنظر داشتیم جذب منابع اقتصادی برای کشتی بود. تکرار تیمداری هر ساله، آن هم با شرایط اقتصادی موجود، کار آسانی نیست، ولی خوشحالم که توانستیم در این چند سال چند میلیارد به کشتی تزریق کنیم. این علاوه بر عناوینی بود که در لیگ برتر و مسابقات باشگاه های جهان به دست آوردیم.

قربانی با اشاره به اینکه در این سال ها باشگاهداری کرده است، گفت: ما خیلی حرفه ای در حوزه باشگاهداری کار کردیم. در کنار حضور در لیگ، مشغول سازندگی هم بودیم. کشتی به باشگاه هایی نیاز دارد که چراغ شان در سراسر سال روشن باشد.

سرمربی تیم ستارگان ساری که به دلیل مسائل و حاشیه های ایجاد شده از لیگ 98 انصراف داده بود، بیان نمود: ما نگفتیم در سال های بعد هم نمی خواهیم در لیگ برتر شرکت کنیم. آن زمان انصراف دادیم چون دیگر شرایط ادامه دادن نداشتیم. هدف ما کمک به کشتی بوده و هست. در این سال ها هم تجربیات زیادی به دست آورده ایم. امیدوار هستیم که منابع اقتصادی بیشتری جذب لیگ شود. امیدوارم که لیگ دسته اول هم برگزار شود و بتوانیم لیگ بهتری را برگزار کنیم. البته باید امیدوار بود که زودتر موضوع کرونا در کشورمان تمام شود که بتوانیم طبق برنامه پیش برویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 802

به "قربانی: تکرار تیمداری و باشگاهداری کار آسانی نیست، باز هم در لیگ کشتی شرکت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانی: تکرار تیمداری و باشگاهداری کار آسانی نیست، باز هم در لیگ کشتی شرکت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید