نتیجه رقابت های پارلمانی قرقیزستان باطل شد

به گزارش مجله مستانه، کمیسیون مرکزی انتخابات قرقیزستان لحظاتی قبل از ابطال نتیجه انتخابات پارلمانی این کشور خبر داد.

نتیجه رقابت های پارلمانی قرقیزستان باطل شد

به نقل از اسپوتنیک، کمیسیون مرکزی انتخابات قرقیزستان در واکنش به اعتراضاتی که در خصوص انتخابات مجلسی مطرح شده، نتیجه این رقابت ها را باطل گفت.

ناآرامی ها در بیشکک در اعتراض به نتایج انتخابات مجلسی قرقیزستان که روز یکشنبه برگزار شد؛ همچنان ادامه دارد و تازه ترین خبرها حاکی از تسخیر ساختمان مجلس به دست معترضین است.

در واقع، مردم معترض وارد منطقه ای شده اند که ساختمان های دولتی دیگر نظیر مقر ریاست جمهوری را نیز در خود جای داده است.

این اقدام بعد از شکستن دروازه ورودی با استفاده از کامیون رخ داد حال آنکه مقامات رسمی و امنیتی، پیش از رسیدن سیل معترضین، محل را ترک کرده بودند.

همچنین گفته می شود که مردم با یورش به مقر کمیته امنیت ملی، آلماس بیگ آتامبایف رئیس جمهور سابق را که به اتهام فساد به حبس طولانی مدت محکوم شده است؛ از زندان آزاد کردند.

تا به امروز 590 نفر در این اعتراض ها مجروح و یک نفر نیز کشته شده است.

یورش به کاخ ریاست جمهوری و مجلس قرقیزستان در ادامه تظاهرات روز دوشنبه در پایتخت و سایر شهرهای این کشور صورت گرفت. فعالان اپوزیسیون قرقیزستان ادعا می کنند که آراء انتخابات مجلسی روز یکشنبه به سرقت رفته است و دولت را به خرید آرا و ارعاب متهم می کنند.

پیش از این، حزب بیریمدیک (اتحاد) قرقیزستان که در انتخابات روز یکشنبه اکثریت آرا (24.9 درصد) را به دست آورد، گفت که در صورت دریافت چراغ سبز دولت، برای شرکت در انتخابات جدید مجلسی آماده است.

تنها 4 حزب از 16 حزب فعال در قرقیزستان- که سه تای آنها از احزاب طرفدار دولت هستند- توانستند با عبور از آستانه 7 درصدی به انتخابات مجلسی راه یابند. 12 حزب باقیمانده که از شرکت در انتخابات مجلسی بازمانده اند، نتایج این انتخابات را رد کرده و از مردم خواستند تا در اعتراض به نتایج، به خیابان ها بیایند. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1126

به "نتیجه رقابت های پارلمانی قرقیزستان باطل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه رقابت های پارلمانی قرقیزستان باطل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید