هشدار پلیس در مورد تیراندازی در عزا و عروسی

به گزارش مجله مستانه، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در مورد تیراندازی در مراسم عزا و عروسی هشدار داد.

هشدار پلیس در مورد تیراندازی در عزا و عروسی

به گزارش گروه اجتماعی مجله مستانه، سرهنگ شهاب امینی با اشاره به رسم و رسوم تیراندازی در مراسم عزا و عروسی در بعضی نقاط کشور، گفت: موارد متعددی وجود دارد که افراد به دلیل سهل انگاری، غفلت و ضعف مهارت های لازم در حمل، نگهداری و استفاده صحیح از اسلحه گرم، قتل ناخواسته نزدیکان و افرادی که در آن مراسم حضور دارند را رقم زده اند.

وی اضافه کرد: پلیس همیشه تاکید نموده است که اسلحه وسیله خطرناکی است که دارنده آن باید نسبت به آن احساس مسؤولیت نموده و به هیچ وجه نباید آن را در دسترس افرادی که آموزش های لازم را در این خصوص ندیده اند (به ویژه بچه ها و نوجوانان)، قرار داد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا خاطر نشان کرد: دارندگان سلاح باید از نگهداری فشنگ و اسلحه در یک مکان نا ایمن پرهیز نموده و حتما در حمل، نگهداری و استفاده از آن در معابر و مکان های تجمع نیز نکات حفاظتی و مراقبتی لازم از جمله نصب قفل ماشه را مورد توجه قرار دهند.

این مقام انتظامی با بیان این که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح های گرم جرم محسوب می گردد؛ توضیح داد: البته پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه ای بر فرهنگ سازی، آموزش و همکاری سایر نهاد ها و دستگاه های مسؤول داشته و بر این باور است که می توان سایر رسوم پسندیده اقوام ایرانی را جایگزین رسم تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

سرهنگ امینی همچنین ابراز امیدواری کرد با همکاری و مشارکت آگاهانه مردم و سازمان های مربوطه، سهم این گونه قتل ها در کشور کاسته شده و به کمک خداوند متعال، شاهد وقوع این گونه اتفاقات تلخ نباشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 976

به "هشدار پلیس در مورد تیراندازی در عزا و عروسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس در مورد تیراندازی در عزا و عروسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید