کشف مستقیم اکسیژن در سیاره همزاد زمین

به گزارش مجله مستانه، دیجیاتو نوشت: تشخیص مستقیم اکسیژن در روز زهره می تواند به ما اطلاعات بیشتری درمورد چگونگی ایجاد کربن دی اکسیدی که جو زهره را پر می نماید، بدهد.

کشف مستقیم اکسیژن در سیاره همزاد زمین

دانشمندان قبلاً ردیابی مستقیم اکسیژن را در سمت شب زهره کشف نموده بودند، و مدل های نظری مدت هاست نشان داده اند که اکسیژن اتمی باید در جو این سیاره وجود داشته باشد.

اکنون دانشمندان توانستند ردیابی مستقیم اکسیژن در سمت روشن و روز زهره را ثبت نمایند. این کشف می تواند به محققان اطلاعات بیشتری درمورد جو زهره بدهد.

ردیابی اکسیژن در زهره به چه معناست؟

این کشف هیجان انگیز است، به ویژه به این علت که دانشمندان مدت ها در آرزوی کسب اطلاعات بیشتر درمورد همزاد شیطانی زمین بودند. جایی که زمین شاداب و سرسبز است، زهره چشم انداز جهنمی دارد و سیاره ای داغ است که با ابرهای خفه نماینده متشکل از کربن دی اکسید پوشیده شده است.

یک راه خوب برای درک زهره این است که یک محیط گلخانه ای با دمای میانه 867 فارنهایت را تصور کنید. این محیط آنقدر داغ است که تمام کاوشگرهای ارسالی در عرض چند دقیقه ذوب شده اند. این ویژگی کسب اطلاعات بیشتر درمورد سطح زهره را سخت می نماید.

زهره یک چشم انداز جهنمی است که از سطح سنگی تشکیل شده است و جوی مرگبار دارد.

اما اکسیژن اتمی شبیه اکسیژنی نیست که تنفس می کنیم. بنابراین حتی اگر بتوانیم از گرمای شدید جان سالم به در ببریم، زهره سیاره ای نیست که بتوانیم در آن نفس بکشیم. درعوض، اکسیژن اتمی بسیار واکنش پذیر است و معمولاً به اتم های دیگر پیوند می خورد. این عنصر به شکل اتمی در ارتفاعات زیاد روی زمین فراوان است، اما به نظر می رسد در زهره بسیار فراوان تر باشد.

این کشف چه مزیتی دارد؟

تشخیص مستقیم اکسیژن در روز زهره می تواند به ما اطلاعات بیشتری درمورد چگونگی ایجاد کربن دی اکسیدی که جو زهره را پر می نماید، بدهد. بر اساس داده ها، دانشمندان بر این باورند که وقتی اتم های کربن دی اکسید به سمت روز زهره می روند، ازهم جدا می شوند و به اکسیژن اتمی و کربن مونوکسید تبدیل می شوند. با این حال، هنگامی که به سمت شب حرکت می نمایند، مولکول ها دوباره به هم متصل می شوند و کربن دی اکسید ایجاد می نمایند.

یادگیری بیشتر درمورد خواهر زمین به ما اطلاعاتی می دهد تا بهتر بفهمیم که چگونه زهره به گودال داغ و مرگ بار امروزی تبدیل شد. و این می تواند به ما یاری کند تا درک بهتری از چگونگی تغییر آب و هوا و سایر اثرات جهانی که ممکن است ظاهر و عملکرد سیاره ما را برای هزاران سال آینده تغییر دهد پیدا کنیم.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 آبان 1402 بروزرسانی: 19 آبان 1402 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 2175

به "کشف مستقیم اکسیژن در سیاره همزاد زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مستقیم اکسیژن در سیاره همزاد زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید