با این ترفندها دکور جدیدی به خانه خود بدهید

به گزارش مجله مستانه، خستگی و احتیاج به تغییر، ممکن است برای هرکسی پیش بیاید. به ویژه وقتی از مکانی حرف می زنیم که بیشتر وقتمان را در آن می گذارنیم.

با این ترفندها دکور جدیدی به خانه خود بدهید

تغییر چیدمان منزل، به صورت طبیعی چند سال یک بار و با عوض کردن وسایل اتفاق می افتد یا حتی وقتی که به خانه جدیدی اسباب کشی می کنیم. در این مطلب از خبرنگاران به بیان راهکار های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل می پردازیم.

راهکار های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل

می توانید این راهکار های کاربردی را در چیدمان خانه خود انجام داده و حس و حال و ظاهر خانه تان را به کلی عوض کنید. در ادامه همراه ما باشید.

برای تغییر چیدمان منزل، اول عناصر دکوراسیون را بشناسید

  • اولین قدم برای تغییر پیروز چیدمان در هر خانه ای، این است که اول عناصر موجود در دکوراسیون خانه را بشناسیم و قوانین مربوط به آن ها را یاد بگیریم. اول یک سبک مشخص کنید و همه خریدها و انتخاب ها را بر اساس آن جلو ببرید. انتخاب یک سبک واحد، یگانگی و هارمونی به خانه شما می بخشد.
  • یکی از قوانین اصلی در چیدمان منزل تعادل است. این تعادل هندسی همان چیزی است که در خانه های سنتی می بینید، یعنی برابری کامل دو طرف اتاق با استفاده از مبل، کنسول و میز.
  • هر اتاق باید یک نقطه تمرکز داشته باشد. مثلا در اتاق پذیرایی، نقطه ثقل یا تمرکز می تواند شومینه یا یک نقاشی بزرگ باشد. این وسیله یا خیلی بزرگ تر از بقیه وسایل است، یا رنگ متمایزی دارد. سعی کنید حتی در وسایلی که رنگ و بافت مشابه دارند، با استفاده از مقدار یا سبک تفاوت ایجاد کنید تا دکوراسیون اتاق خسته نماینده نباشد.

انتخاب درست رنگ از راهکار های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل

حتما می دانید که حرف اول را در هر نوع چیدمان منزل، رنگ های غالب در آن می زنند. انتخاب پالت رنگی برای خانه کاری مجذوب نماینده و هیجان است که البته اشتباه انجام دادنش می تواند کل چیدمان منزل را خراب کند. بهتر است کل خانه، حال و هوایی مشابه داشته باشد اما برای هر اتاق، می توانید پالت رنگی جداگانه ای با توجه به فرد ساکن در آن انتخاب کنید. قوانین مربوط به ابعاد اتاق ها را هم نباید فراموش کنید. مثلا با وجود اینکه بیشتر طراحان برای اتاق های کوچک رنگ های باز و روشن را پیشنهاد می دهند و توصیه می نمایند که چند رنگ را با هم در آن ها به کار نبرید، بهتر است در اتاق های بزرگ در استفاده از رنگ ها زیاده روی نکنید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با این وسایل دکور خانه خود را به روز کنید! سر بزنید.

تغییر چیدمان منزل را از اتاق خواب آغاز کنید

اگر قصد تغییر دکوراسیون دارید، این کار را از اتاقی آغاز کنید که بیشتر از یک سوم وقتتان را در خانه، در آن می گذرانید. البته تغییر دکوراسیون اتاق خواب به خودی خود حس و حال شما را نسبت به خانه عوض نموده و روحیه تان را بهتر می نماید. اگر بودجه خیلی زیادی ندارید، ابتدا تختخواب، روتختی و بالشت ها را نو کنید و از تغییر بزرگی که در اتاق تان ایجاد می گردد لذت ببرید. با افزایش بودجه، می توانید رنگ دیوارهای اتاق خواب را هم طوری عوض کنید که با تختخواب جدیدتان هماهنگ باشند.

ست نبودن تمام وسایل منزل از راهکار های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل

خانه شما نباید مثل یک کاتالوگ بی روح به نظر برسد و احتمالا بودجه شما هم اجازه چنین چیزی را نخواهد داد. پس آرام باشید و تفکر هماهنگی صد در صدی را کنار بگذارید. تعادل، ابعاد و بودجه را مشخص کنید و روی راستا منحصربه فرد خودتان پیش بروید. اگر میزی را دوست دارید که همرنگ مبلمان شما نیست، وسواس را رها کنید و آن را خریداری کنید. اگر به یک رنگ خاص علاقه دارید و دیوارهای تان ممکن است خیلی با قبل تفاوت پیدا نمایند، جرئت خریدنش را داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این کارها اتاق نشیمن شما را زشت می نماید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 13 شهریور 1401 بروزرسانی: 13 شهریور 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 2008

به "با این ترفندها دکور جدیدی به خانه خود بدهید" امتیاز دهید

1 کاربر به "با این ترفندها دکور جدیدی به خانه خود بدهید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ترفندها دکور جدیدی به خانه خود بدهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید