جاذبه های گردشگری دورود ، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد

به گزارش مجله مستانه، بهترین زمان برای صعود به قله کوه قارون فصل بهار و تابستان است، می توانید با سواری تان تا نزدیکی دامنه بروید و تا رسیدن به نوک قله حدود سه ساعت پیاده روی کنید. حتماً خاطرات خوشی را در سفر به این شهر خواهید داشت.

جاذبه های گردشگری دورود ، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد که به لرستان سفر کنید، به خرم آباد بروید یا مثلاً به شهر دورود سفر کنید. می دانید کجا بروید؟ می دانید چطور از زیبایی ها استفاده کنید؟ می دانید حداقل نباید سه تا از جاذبه های گردشگری دورود را از دست دهید؟

شهر خرّم دورود در 46 کیلومتری خرم آباد و شرق استان لرستان بنا شده. شهری سرسبز که به دلیل واقع شدن در دامنه کوه زاگرس پر است آب و هوایی معتدل؛ با بارش باران و برف که آن را به شهری باطراوت تبدیل نموده است. با 130 سال قدمت، در نزدیکی تپه هایی متعلق به دوران آهن و سنگ که از بین همه آن ها تپه سیاهکله از بقیه معروف تر است. از نظر نگارنده برای سفر به شهر دورود فصل های بهار و تابستان را انتخاب کنید، چراکه زیبایی ها در کنار رودها و دریاچه ها و آبشارها به اوج خود می رسند.

دریاچه گهر

نزدیک به شهر دورود، در اشترانکوه، دریاچه کوهستانی گهر، میان منطقه ای حفاظت شده واقع شده است، معروف به نگین اشترانکوه. دسترسی به این دریاچه احتیاج به پیاده روی طولانی دارد که گردشگران دیوانه وار عاشق طبیعت را می طلبد. جالب است بدانید همین نوع راه دسترسی، باعث شده این منطقه از آسیب دور و تقریباً بکر بماند. از دو بخش گهر بزرگ و گهر کوچک تشکیل شده است که آب آن از چشمه های کوهستانی تأمین شده و به قدری زلال است که در عمق 4 متری می توانید ماهی های داخل آب را بشمارید. یکی از جاذبه های گردشگری دورود همین دریاچه است که در جوار آن می توانید وقت خود را به ماهیگیری، قایق سواری، اسکی روی آب و کوهنوردی بگذرانید.

آبشار بیشه

در 30 کیلومتری شهر دورود آبشار بیشه، اثری طبیعی واقع شده است. این آبشار از چندین چشمه در ارتفاعات زاگرس سرچشمه گرفته و از ارتفاعی 48 متری به زمین فرو می ریزد. در نهایت با گذشتن از مسیری 10 متری به رودخانه سزار می پیوندد. یکی از معروف ترین آبشارهای استان لرستان که در فصل های پر آب سال 20 متر عرض دارد. این آبشار یکی از جاذبه های گردشگری دورود و یا خود استان لرستان است که در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده است. این جا همان جایی است که برای عکاسی جان می دهد.

کوه قارون

در قسمت جنوبی شهر دورود، کوهی است به نام قارون با ارتفاع 2950 متر. یکی از جاذبه های گردشگری دورود است که صعود به قله آن به وسیله ایستگاه راه آهن قارون یا راه آسفالتی روستای پیر عبدالله امکان پذیر است. خوب است بدانید همواره از این کوه استفاده نظامی می شده، اما این روزها به دلیل طبیعت سرسبز، رودها و چشمه های اطراف آن، گردشگران و کوهنوردان زیادی را به دام زیبایی های خود انداخته است. بهترین زمان برای صعود به این قله فصل بهار و تابستان است، می توانید با سواری تان تا نزدیکی دامنه بروید و تا رسیدن به نوک قله حدود سه ساعت پیاده روی کنید. حتماً خاطرات خوشی را در سفر به این شهر خواهید داشت.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 566

به "جاذبه های گردشگری دورود ، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری دورود ، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید