خدایی: قانون باشد کشتی گیری که نماینده مجلس شده فیلش زمان المپیک یاد هندوستان نمی کند

به گزارش مجله مستانه، سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد جوانان گفت: تا روزی که روی باسکول وزن کشی رفتم نمی دانستم در المپیک کشتی می گیرم یا نه.

خدایی: قانون باشد کشتی گیری که نماینده مجلس شده فیلش زمان المپیک یاد هندوستان نمی کند

به گزارش خبرنگاران، مجید خدایی که به همراه ناصر نوربخش میهمان برنامه دایره طلایی بود، ضمن تبریک روز دنیای کشتی و عید فطر، با اشاره به کشتی های پرهیجان گذشته اش با مدعیان وزن 84 کیلوگرم، گفت: چرخه انتخابی به نظرم خیلی چرخه خوبی است. همواره بودن قانون از بی قانونی بهتر است، حتی قانون بد. زمانی که من کشتی می گرفتم و در المپیک 2004 آتن، یکی از مثال های خوب برای ارزشمند بودن وجود قانون این است که بعد از هشت سال دوری، کشتی گیری که نماینده مجلس شده فیلش یاد هندوستان نمی نماید که سر از مسابقات دربیاورد و بدون انتخابی به المپیک برود.

وی با اشاره به کشتی هایی که در راه رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک 2004 پشت سر گذاشت، توضیح داد: در جام تختی قهرمان شدم، در یک تورنمنت بین المللی نتیجه خوبی گرفتم، بعد به این دلیل که آن کشتی گیر می خواست به مسابقات برود، بین ما مسابقه انتخابی گذاشتند که نیامد و من باز با رقبای داخلی کشتی گرفتم. آنقدر من اعتراض کردم و رسانه ها فشار آوردند تا محمدرضا طالقانی که رئیس فدراسیون بود و با عدالت با این مسئله برخورد کرد، همچنین با نظر محسن مهرعلیزاده که رئیس وقت سازمان تربیت بدنی بود، ما بالاخره در لهستان کشتی گرفتیم. کشتی گیری که 7-8 سال از مسابقات دور بود در مرحله آخر با من کشتی گرفت، با من که سال قبلش عضو تیم ملی در این وزن بودم و این خیلی من را آزار داد. وقتی از لهستان برگشتیم باز گفتند هنوز تعیین نیست چه کسی ملی پوش 84 کیلوست و شاید در المپیک تو وزن کشی نکنی. من تا روزی که روی باسکول وزن کشی رفتم، نمی دانستم قرار است در المپیک کشتی بگیرم یا کشتی گیر دیگری روی باسکول می رود.

دارنده مدال برنز سال 2002 دنیا ادامه داد: وقتی یک قانونی وجود داشته باشد و همه از آن تمکین نمایند، تکلیف بر همه تعیین است. یک کشتی گیر هرچقدر هم عنوان دار باشد، به این شکل کشتی گیر از مرحله آخر سر از مسابقات المپیک درنمی آورد و خودش می داند اگر می خواهد عضو تیم ملی گردد باید مراحل را طی کند.

خدایی تاکید نمود: به صورت کلی، بودن این چرخه خیلی یاری می نماید که بهتر جهتمان را تعیین کنیم، همه می دانند جهت چه چیزی است و براساس آن کوشش می نمایند. به عنوان کسی که دانشگاهی هستم، نمی دانم این اعداد مثلا 200 و 300 امتیاز به چه شکل انتخاب شده اند؟ اگر اعداد و رتبه بندی به صورت علمی باشد، ما به مشکل نمی خوریم. حتما کار علمی روی آن شده، یک جایی دیدم عضو تیم ملی امتیازش با قهرمان کشوری هر دو 200 امتیاز هستند. تدوین این چرخه کار جالبی بوده، شنیدم 25 سال روی این کار زحمت کشیده شده، اما بهتر است همگی با هم بیشتر فکر کنیم که بعدا به مشکل نخوریم. زمان مدیریت رسول خادم فرآیند انتخابی تیم ملی تدوین شد و در اجرا به جایی رسیدیم که همین فرآیند خودش محل مشکل شد. درست هم می گفتند یا یک جاهایی مجبور شدیم تبصره هایی ایجاد کنیم. من در دو سال آخر عضو شورای فنی بودم و با مسائل از نزدیک آشنا هستم البته خیلی از آن مسائل اینجا و در این طرح دیده شده است.

مجید خدایی در پایان در خصوص اینکه گفته شده هدف از اجرای چرخه انتخابی تیم ملی، تغییر سرمربیان تیم ملی است، گفت: من چنین نظری ندارم، چرا که اختلاف آرا موجب رشد و پیشرفت می گردد. من مطمئنم همه قلب شان برای کشتی می تپد. اگر نظری هست، برای این است که ایراد کار تعیین گردد. ضمن اینکه طبیعی است سرمربی استرس بیشتری دارد و مسئولیت با اوست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 909

به "خدایی: قانون باشد کشتی گیری که نماینده مجلس شده فیلش زمان المپیک یاد هندوستان نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدایی: قانون باشد کشتی گیری که نماینده مجلس شده فیلش زمان المپیک یاد هندوستان نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید