سلطانی فر: استقلال و پرسپولیس مشکل مالی ندارند

به گزارش مجله مستانه، به گزارش خبرنگاران ، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان گفت:خدا را شاکریم که ورزشگاه سبک و مدرن منطبق با الزامات بازی های بین المللی افتتاح و به بهره برداری رسید. افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان در کنار ورزشگاه غدیر اهواز امکان و فرصت خوبی را برای میزبانی های بین المللی فراهم می نماید. خوشبختانه در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ورزشگاه های بزرگی را افتتاح نموده ایم به خصوص در دو سال گذشته که ورزشگاه 75 هزار نفری نقش دنیا را به بهره برداری رساندیم پس از آن ورزشگاه پارس شیراز را به بهره برداری رسید و آستان قدس رضوی هم ورزشگاه با کلاس بالایی را احداث کرد و فولاد خوزستان هم این ورزشگاه مدرن را ساخت و پیش از آن نیز ورزشگاه 70 هزار نفری تبریز، ورزشگاه ثامن مشهد هم افتتاح شده بود.

سلطانی فر: استقلال و پرسپولیس مشکل مالی ندارند

وزیر ورزش درباره درخواست میزبانی جام ملت های آسیا، این توضیحات را داد: با مجموع این ورزشگاه ها شرایطی بوجود آمده که مسابقات جام ملت های آسیا در ایران میزبانی گردد که درخواست میزبانی جام ملتهای 2023 را هم ارائه نموده ایم و امیدوارم با این ورزشگاه ها مجوز میزبانی مسابقات بزرگ را بتوانیم دریافت کنیم. شرایط ایران در زمینه نرم افزاری هم خوب است. در همین بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف 18 روز محقق شد در حالی که در شرایط عادی این کار 4 ماه زمان لازم داشت. الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با کوشش شبانه روزی همکارانم در شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی محقق شد و در ظرف 18 روز کار ارزنده ای انجام شد و در زمینه برگزاری هم که در حد الزامات بین المللی بود و مورد ارزیابی محافل بین المللی نهاده شد جای هیچ حرف و بحثی نگذاشت. وی اظهار داشت:در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا، جدا از بحث امکانات، رفتار خوب تماشاگران نیز نمود ویژه ای داشت و در کنار کار ارزنده تیم پرسپولیس و رسیدن به فینال با تیمی که تقریبا 13 بازیکن در اختیار داشت. رفتار تماشاگران نشانگر یک بلوغ فکری بود چرا که با توجه به اینکه تیم آنها جام نگرفت اما ،درک تماشاگران و واکنش های مثبتشان نشان دهنده این واقعیت است که برخی ناهنجاری های گذشته کاهش یافته و همه پرسپولیس را در حد قهرمان تحلیل کردند. وزیر ورزش با اشاره به اینکه سال 97 را سال پر رویدادی است، می گوید: تیم ملی فوتبال با حضور درخشانش در جام جهانی عملکرد افتخارآمیزی را به جای گذاشت و توانست بهترین و تاریخی ترین نتیجه اش را در طول پنج دوره از حضورش در ادوار جام جهانی کسب کند.

سلطانی فر درباره نتایجی که ایران در بازی های آسیایی داشته، نیز این صحبت ها را عنوان نمود: ورزشکارانمان در بازی های آسیایی جاکارتا 62 مدال کسب کردند که بیشترین تعداد پس از پیروزی انقلاب به شمار می رود. در بازی های پاراآسیایی جاکارتا نسبت به دوره قبلی ارتقاء داشتیم، در المپیک جوانان آرژانتین از رتبه بیست و چهارم دوره گذشته به رتبه ارزشمند هفتم رسیدیم و 17 پله صعود داشتیم. همچنین در لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند و می توانستیم شاهد یک نیمه نهایی ایرانی باشیم. تیم ملی وزنه برداری با توجه به جوان گرایی از نظر مدالی در رتبه دوم و از نظر تیمی سوم جهان شد و امیدواریم این موفقیت ها با قهرمانی فوتبال در جام ملت های آسیا کامل گردد.

وزیرورزش درباره وضعیت مالی سرخابی ها هم توضیحاتی دارد: خوشبختانه قرارداد حامی مالی استقلال و پرسپولیس تا سال 1399 برقرار است و هیچ مشکل مالی این دو تیم پر هوادار را تهدید نمی کند. خوشبختانه تمام بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی هر دو باشگاه معین و تکلیف و پرداخت شده است. در بخش بدهی های مالیاتی هم با شفافیت و طی شدن مراحل قانونی، به سرعت بدهی ها و جرائم سنگین مالیاتی برجای مانده از سو مدیریت های حداقل 20 سال گذشته در حال حل و فصل شدن است. وزیر ورزش و جوانان درباره خصوصی شدن و وارد شدن این دو تیم به ساز و کار واگذاری هم این پاسخ را داد: در حال برنامه ریزی هستیم و امیداریم تا خاتمه سال مجوز واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را بگیریم.

1

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 14 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 4

به "سلطانی فر: استقلال و پرسپولیس مشکل مالی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: استقلال و پرسپولیس مشکل مالی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید