سگ دیوانه لقبی که ترامپ به وزیر دفاع پیشین آمریکا داد

به گزارش مجله مستانه، رییس جمهوری آمریکا در واکنش به انتقاد وزیر دفاع پیشین خود، او را سگ دیوانه خطاب کرد و گفت که از اینکه او را اخراج نموده، راضی است.

سگ دیوانه لقبی که ترامپ به وزیر دفاع پیشین آمریکا داد

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه در پاسخ به نقدها جیمز متیس وزیر دفاع پیشین خود، در پیغامی توییتر نوشت: شاید تنها چیز مشترک میان باراک اوباما و من این است که هر دوی ما افتخار اخراج جیم متیس، بیش از حد عظیم پنداشته شده ترین ژنرال دنیا، را داشته ایم.

ترامپ پیغام توهین آمیز خود را اینطور ادامه داد: من از او خواستم استعفا کند و از این بابت شاد بودم. لقب او شورش بود که من دوست نداشتم و آن را به سگ دیوانه تغییر دادم. تبحر اصلی او ارتش نبود، بلکه روابط عمومی شخصی بود.

رییس جمهوری آمریکا اضافه نمود: من به او یک زندگی تازه و کارهایی برای انجام و مبارزاتی برای پیروزی دادم، اما به ندرت پیروز شد. من از سبک رهبری او یا چیزهای دیگر درباره او خیلی راضی نبود و خیلی های دیگر [با من] موافق بودند. شادم که او رفته است!

متیس وزیر دفاع پیشین دولت ترامپ ساعاتی پیش در بیانیه ای از عملکرد رییس سابق خود در قبال قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی و ناآرامی های پس از آن انتقاد نموده و او را تهدید علیه قانون اساسی ایالات متحده دانست.

متیس در این بیانیه با اشاره به شعار عدالت برابر تحت قانون که بر سردر ساختمان دیوان عالی آمریکا حک شده است، گفت که در طول هفته گذشته با عصبانیت و دلهره شاهد تحولات پس از قتل فلوید در کشورش بوده و این شعار تنها چیزی است که مردم معترض به حق خواهان آن هستند.

رییس پیشین پنتاگون با بیان اینکه در پنجاه سال گذشته که در ارتش آمریکا خدمت می نموده و قسم به دفاع از قانون اساسی خورده است، تاکید نمود: هرگز خوابش را هم نمی دیدم سربازانی که همان قسم را خورده اند، دستور نقض حقوق قانون اساسی هم وطنان خود را بگیرند.

وی همچنین از حضور مارک اسپر وزیر دفاع کنونی آمریکا در مراسم دریافت عکس یادگاری در مقابل یک کلیسا توسط ترامپ انتقاد کرد. براساس سنتی سیاسی در ایالات متحده، وزیران دفاع از دخالت در سیاست و حضور در مراسم سیاسی در کنار رییس جمهوری خودداری می نمایند.

متیس همچنین از حضور نیروهای ارتش برای سرکوب معترضان در واشنگتن دی سی شدیدا انتقاد کرد و گفت که هر گونه تفکر برای تبدیل کردن شهرهای آمریکا به میدان نبرد و نظامی کردن واکنش به اعتراض شهروندان باید رد گردد.

وزیر دفاع پیشین آمریکا با نام برد از ترامپ اضافه نمود: دونالد ترامپ اولین رییس جمهوری در زندگی من است که برای متحد کردن مردم آمریکا کوشش نمی نماید؛ حتی تظاهر به کوشش هم نمی نماید. او در عوض سعی می نماید میان ما اختلاف بیاندازد.

متیس ادامه داد: ما در حال مشاهده پیغامدهای سه سال کوشش عامدانه در این راستا هستیم. ما در حال مشاهده پیغامدهای سه سال بدون رهبری بالغ هستیم. ما می توانیم بدون او (ترامپ) متحد شویم.

وی گفت که مردم آمریکا باید مقام هایی را که قانون اساسی را به تمسخر می گیرند رد نموده و جوابگو نمایند.

ترامپ از زمان شروع اعتراضات به قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی توسط یک پلیس سفیدپوست خواهان سرکوب اعتراضات شده و از نیروهای گارد ملی برای سرکوب معترضان استفاده نموده است.

رییس جمهوری آمریکا به طور مداوم از نیروهای گارد ملی به خاطر سرکوب اعتراضات در بعضی شهرها و ایالت ها تشکر نموده و از خشونت آن ها حمایت نموده است. وی همچنین تهدید به استفاده از نیروهای ارتش برای سرکوب معترضان نموده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 925

به "سگ دیوانه لقبی که ترامپ به وزیر دفاع پیشین آمریکا داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ دیوانه لقبی که ترامپ به وزیر دفاع پیشین آمریکا داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید