معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی وین

به گزارش مجله مستانه، وین که برای قرنها دروازه بین غرب و شرق اروپا بود، هسته طبیعی مرکز امپراطوری پهناور هابسبورگ آن موقع بشمار می رفت و امروزه به عنوان مهمترین قطب تجاری و فرهنگی اتریش باقی مانده است. وین همچنان با برنامه های شلوغ، رویدادها و سرگرمی هایش به جذب جهانگرد ادامه می دهد. با ما در مقاله معروف ترین جاذبه های دیدنی وین همراه باشید تا شما را با تعدادی از محبوب ترین جاذبه های جهانگردی وین آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با دیدنی های معروف وین برایتان جالب خواهد بود.

معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی وین

فهرست مطالب

قصر هافبرگمدرسه سوارکاری اسپانیاییکلیسای جامع سنت استفانکاخ و باغ های شونبرونکاخ بلودرخانه اپرای ایالتی وینساختمان مجلس اتریشکلیسای کارلسکیرشتئاتر ملیتالار شهر وینبنای یادبود و میدان ماریا ترزاباغ وحش وینپارک پریتر و چرخ فلک غول پیکرخانه آپارتمانی هاندرتواسرهاوسسرداب امپراطوری و کلیسای کاپوچینکلیسای دانشگاهی و منطقه ای سنت پیترکلیسای فرانسیسکوییDemelخیابان Kärtner و فواره دانر

قصر هافبرگ

هافبرگ که برای بیش از شش قرن مقر هابسبورگ ها و اقامتگاه رسمی تمام حاکمان اتریشی از سال 1275 بوده، احتمالا یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی وین است. این مجموعه گسترده که مقر رسمی رئیس جمهور اتریش هست، شامل بناهای متعددی بوده که بازتابی از دوره های مختلف هستند از جمله نقش و نگارهایی که از تحولات گوتیک، رنسانس، باروک و روکوکو باقی مانده اند.

مدرسه سوارکاری اسپانیایی

این مدرسه سوارکاری حیرت انگیز که تاریخ آن به زمان امپراطور ماکسیمیلیان دوم برمی گردد، بعد از اینکه این حاکم اسبهای مشهور لیپزانر (Lipizzaner) را در سال 1562 به اطرافیان خود معرفی کرد، تاسیس شد. امروزه این مورد از دیدنی های معروف وین بازدیدنمایندگانش را با نمایش های خیره نماینده از مهارتهای اسب سواری به وجد می آورد. بلیت های این نمایش خیلی زود بفروش می فرایند. پس، تا حد ممکن بلیتهای آن را از پیش رزرو کنید.

کلیسای جامع سنت استفان

کلیسای جامع سنت استفان مهمترین عمارت و کلیسای جامع سبک گوتیک متعلق به مقام اسقفی از سال 1722 است که حتما باید دید. کلیسای رومی قرن دوازدهمی اولیه بعدا با کلیسای رومی دیگر در قرن سیزدهم جایگزین شد که بقایای آن دروازه ای بزرگ و برج های هیثن هستند. سپس، بازسازی به سبک گوتیک در قرن 14 انجام شد که همراه با آن کلیساها و محل سرایندگان سنت الیگیوس، سنت تیرنا و سنت کاترین به آن اضافه گشتند. بهسازی و سازه های جدیدتر در قرون 17 تا 19 دنبال و کل بنا بعد از جنگ جهانی دوم بازسازی شد. از قسمتهای مهم این مورد از محبوب ترین جاذبه های گردشگری وین، بالا رفتن از 343 پله برای رفتن به اتاق دیدبانی Steffl و تماشای مناظر بدیع است.

کاخ و باغ های شونبرون

کاخ شونبرون نه تنها بخاطر معماری خارق العاده، بلکه بخاطر محوطه زیبای پارک مانند ارزش دیدن را دارد. این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی وین به سبک باروک ساخته شد. این محوطه بیش از 1441 اتاق و آپارتمان را شامل می گردد و از قسمتهای مهمش اتاق خواب امپراطور فرانتس یوزف بوده که هنوز تخت کوچک سربازی که او در آن مرد را دارد. اتاق های ملکه ماریا ترزا هم شامل باغچه آپارتمان هایی بوده که به خوبی تزئین و دکور شده اند.

کاخ بلودر

کاخ بلودر در واقع دو بنای باشکوه به سبک باروک است؛ بلودر پایین (Unteres) و بلودر بالا (Oberes). از دیدنی های کاخ بالایی میتوان به سالن همکف آن با تندیس ها و راه پله تشریفاتی با برجسته کاری های گچی غنی و دیوارنگاره ها اشاره نمود. از دیگر جاهایی که ارزش دیدن را دارد، سالن مرمر است. کاخ پایین این مورد از دیدنی های معروف وین نیز سالن مرمر دارد، اما اینک برای مدالیون های گچی بیضی شکل و دیوارنگاره های سقف غنی و همچنین گالری سنگ مرمر مورد توجه هست.

بیشتر بخوانیدقصر بلودر وین، زیبایی منحصرد به فرد در سرزمینی اروپایی

خانه اپرای ایالتی وین

خانه اپرای ایالتی وین میزبان تعداد زیادی از برجسته ترین نوازندگان، کارگردانان، تک نوازان و رقاصان بوده است. اجراهای اپرا و باله حداقل 300 بار در سال بر روی استیج می رود و پر از موسیقی هایی است که به سال 1625 برمی گردند، یعنی زمانیکه اولین اپرای درباری وین اجرا شد. خانه اپرای بزرگ کنونی در سال 1869 ساخته شد و بخاطر سبک فرانسوی مربوط به اوایل رنسانس معروف است. از قسمت های برجسته داخلی این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی وین، راه پله بزرگی است که به طبقه اول می رسد.

ساختمان مجلس اتریش

ساختمان مجلس صندلی مجلس ملی و فدرال اتریش از سال 1918 بوده و در سال 1883 برای استفاده هیات نمایندگان امپراطوری و ایالتی ساخته شد. از دیگر بخش های برجسته این مورد از محبوب ترین جاذبه های گردشگری وین، فواره باشکوه Pallas Athene با مجسمه چهارمتری آن است که با کلاه خود و نیزه طلا تزیین شد. شما از مرکز بازدیدنمایندگان می توانید به راهنماهای زبان انگلیسی دسترسی داشته باشید.

کلیسای کارلسکیرش

کارلسکیرش به سنت چارلز بورمئو اهدا شده است؛ قدیسی که در دوران طاعون بسیار فداکاری کرد. این بنای بزرگ تاجی به صورت گنبدی دارد و به پایه های پیروزی 33 متری دوقولویش معروف است. از بخش های داخلی مهم این مورد از دیدنی های معروف وین هم میتوان به دیوارنگاره های فوق العاده از سنت سیسیلیا اشاره نمود.

تئاتر ملی

تئاتر باشکوه ملی وین برای مدتی طولانی برای فراوری نمایش ها و اجراهای به زبان آلمانی مشهور بود. از زمان تاسیس از طریق امپراطور جوزف دوم در سال 1776 افراد مشهور زیادی در آن اجرا نموده اند. این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی وین بعد از آتش سوزی ویرانگر در سال 1945، نهایتا در سال 1955 دوباره بازگشایی شد و از آن موقع به رشد خود داده است. علاوه بر اندازه و گنجایش اجرا، فضای خارجی بنا نیز با در نظر دریافت تندیس های تزئینی، مناظر و مجسمه ها حیرت انگیز هست.

تالار شهر وین

تالار شهر وین بنایی حیرت انگیز به سبک نئوگوتیک است که به عنوان مرکز اجرایی شهر از آن استفاده می گردد. این مورد از محبوب ترین جاذبه های گردشگری وین که اندازه ای قابل توجه دارد، در سال 1883 تکمیل شد و بخاطر مجسمه Rathausmann بر بالای برج بلند 98 متری مورد توجه است. محوطه محصور طاق دار در مرکز ساختمان، بزرگترین محوطه از هفت محوطه بوده و برای کنسرت های محبوب تابستانی مورد استفاده قرار می گیرد.

بنای یادبود و میدان ماریا ترزا

بنای یابود ملکه ماریا ترزا یکی از دیدنی های معروف وین بوده و میدانی به همین نام را به سلطه خود درآورده است. مجسمه که از طریق موزه هنرهای تاریخی و موزه تاریخ طبیعی احاطه شده، از طریق فرانتس یوزف اول کار ساختش شروع و در سال 1887 از آن رونمایی شد. این بنای یادبود بزرگ ملکه را بر روی تاج و تختش در حالیکه از طریق شخصیت های اصلی و برجسته از جمله ژنرال ها احاطه شده، نشان می دهد.

باغ وحش وین

خواستگاه باغ وحش وین را میتوان در نمایشگاه جانوران امپراطور فرانسیس اول که در سال 1752 تاسیس شد، ردیابی کرد. این باغ وحش یکی از لذت بخش ترین باغ وحش ها در اروپا برای بازدید است، مخصوصا اگر شما بدنبال زمان کمی برای عوض کردن حال و هوایتان هستید. از نکات برجسته این مورد از دیدنی های معروف وین با بیش از 750 گونه جانوری، پانداهای آن همراه با توله هایشان و جانوارن جذاب دیگری است که در صندلی و آکواریوم جنگلهای بارانی قرار دارند.

پارک پریتر و چرخ فلک غول پیکر

بازدید از پریتر کمی شبیه به پا گذاشتن در دنیایی دیگر است. این پارک وسیع که مساحتی تقریبا 3200 جریبی را پوشش می دهد، برای مدتها یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری وین بود. در اینجا برای همه، چیزی وجود دارد؛ از هیجان و شادی در منطقه Wurstel با شهربازی سبک قدیم تا شام و پایکوبی. یکی از بهترین تفریحات در وین، سوار شدن بر چرخ فلک غول پیکر است و بازدید از چشم اندازهای خوب شهر. از دیگر دیدنی های پارک بنای یادبود Prater Ziehrer، مجسمه ای بزرگ از نوازنده ای به نام CM Ziehrer بود که در سال 1960 ساخته شد. موزه پریتر که در آن اسنادی از تاریخچه پارک به نمایش درآمده اند هم به همراه یک افلاک نما و جهت ریل قطار بخار کوچک Liliputbahn خودنمایی می نمایند.

خانه آپارتمانی هاندرتواسرهاوس

خانه آپارتمانی عجیب هاندرتواسرهاوس که تحت عنوان خانه طبیعت و انسان محبت آمیز معروف است، قطعا ارزش دیدن را دارد. این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی وین با رنگهای روشن که از طریق نقاشی به نام فریدنریخ هاندرتواسر طراحی شده و در گوشه ای از خیابان Löwengasse و کوچه Kegelstrasse واقع شده است، در سال 1985 تکمیل شد و ساکنان اصلی آن بدون تعجب هنرمندان، روشنفکران و افراد خلاق هستند. اگرچه این بنا با رنگهای روشن فقط از بیرون لذت بخش است، ولی شما می توانید از KunsthausWien هم دیدن کنید؛ مجموعه ای از آپارتمان ها شامل کافه هایی با تراس که در آنها می توانید استراحت کنید و از محیط لذت ببرید.

سرداب امپراطوری و کلیسای کاپوچین

کلیسای کاپوچین وین که به ملکه فرشتگان اختصاص دارد، بیشتر با طاق امپراطوری خارق العاده آن شناخته می گردد و شامل آثار باقی مانده از 145 عضو خانواده هست. نه طاق موجود به ترتیب براساس وقوع حادثه تاریخی مرتب شده اند که حداقل دنبال کردن ترتیب خاکسپاری ها را راحت می نمایند. از دیدنی های آن طاق موسس است؛ آخرین مقبره امپراطور متیاس که در سال 1619 مرد و ملکه آنا (Anna). از دیگر دیدنی ها، طاق ماریا ترزا است؛ اتاقکی گنبدی که با تابوتی دو طبقه به سبک روکوکو برای ملکه ساخته شد. تابوت ابهتی خاص دارد و در سر آن، زوج امپراطوری با فرشته و یک تاج از ستاره ها دیده می شوند.

کلیسای دانشگاهی و منطقه ای سنت پیتر

کلیسای دانشگاهی و منطقه ای سنت پیتر در مکانی واقع شده است که پیشتر از طریق کلیسایی رومی و بعدا از طریق کلسیای شارلمانی اشغال شده بود. عمارت کنونی در قرن هجدهم ساخته شد و گنبدی بزرگ با دیوارنگاره ای باشکوه و گنجینه های هنری زیادی دارد. از دیگر دیدنی های آن، کلیسای کوچک باربارا (Barbara) با سردر باشکوهش است و در آن محل سربریدن سنت باربارا Franz Karl Remp پیدا می گردد. همچنین، میتوان ستون Plague نزدیک این مورد از دیدنی های معروف وین را نام برد؛ ستونی 21 متری به سبک باروک که برای به یادگار نگه داشتن سرانجام طاعون ویرانگر سال 1679 ساخته شد.

کلیسای فرانسیسکویی

کلیسای فرانسیسکویی (Franziskanerkirche) مربوط به اوایل قرن هفدهم از نمای رنسانسی بی نظیری برخوردار است. از بخش های دیدنی آن، میتوان محراب اصلی سال 1707 و نقاشی از مدونا و چایلد از سال 1550 را نام برد.

Demel

Demel که در سال 1786 بازگشایی شد، نه تنها قدیمی ترین کافه در وین است بلکه احتمالا می توانید به یادماندنی ترین تجربه صرف غذا را در این شهر شگفت انگیز در آن داشته باشید. این کافه عالی غذا و کیک هایی را سرو می نماید که به دقت آماده می شوند.

خیابان Kärtner و فواره دانر

آیا بدنبال آن هستید تا بعد از آن همه گردش کمی هم به خرید و تماشای ویترین ها بروید؟ پس به زیباترین خیابان وین Kärtner سری بزنید. این منطقه سنگ فرش شده که Stephansplatz را به Staatsoper ارتباط می دهد، به لطف درختان لیمو، کافه های روباز، مغازه های مد روز، بوتیک های زیبا و پاساژهای شلوغش جایی جالب برای گردش است. اگرچه بیشتر بناهایی را که شما می بینید، مربوط به قرن 18 هستند، ولی کلیسای مالتیز هنوز ویژگی هایی دارد که به قرن سیزدهم بر می گردند.

منبع: همگردی
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1514

به "معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید