آشنایی با تعدادی از معروف ترین بازارهای سنتی استانبول

به گزارش مجله مستانه، در سفر به شهر و کشورهای گوناگون، خرید یکی از ارکان جدایی ناپذیر بشمار می آید و صنعت گردشگری با رونق پاساژ و مراکز خرید مدرن به همین دلیل حرکت نموده است. اما، در میان این مراکز پر زرق و برق، بازارهای محلی و سنتی هنوز هم دارای هواداران بیشماری هستند. رنگ، بو و طعمی که در میان کوچه و خیابانهای بازارهای محلی و سنتی با تاریخ پیوند خورده، به خودی خود بخشی از فرهنگ آن سرزمین محسوب می گردد. شهر استانبول یکی از شهرهای تاریخی دنیا بوده و معروف ترین بازارهای محلی استانبول بسیار دیدنی هستند. در مقاله بهترین بازارهای محلی استانبول برای آشنایی بیشتر با معروف ترین بازارهای سنتی استانبول همراه ما باشید.

آشنایی با تعدادی از معروف ترین بازارهای سنتی استانبول

فهرست مطالب

بازار آراستا (Arasta Bazaar)چهارشنبه بازار فاتح (Fatih Çarşamba Bazaar)شنبه بازار باکیرکوی (Bakırköy Bazaar)شنبه بازار بشیکتاش (Beşiktaş Bazaar)چهارشنبه بازار یشیلکوی (Yeşilköy Çarşamba Bazaar)سه شنبه بازار کادیکوی (Kadıköy Salı Bazaar)بازار ادویه (Spice Bazaar)بازار اولوس (Ulus Market)بازار بزرگ استانبول (Grand Baza)بازار صاحافلار (Sahaflar Bazaar)

بازار آراستا (Arasta Bazaar)

بازار آراستا، یکی از معروف ترین بازارهای محلی استانبول بوده که می توانید با قدم زدن میان محصولات محلی، بومی و سنتی آن نفسی تازه کنید و از شهر تاریخی استانبول لذت بیشتری ببرید. در این مغازه ها می توانید ظروف سرامیکی، قالیچه، صنایع دستی، چشم نظر، جواهرات و بسیاری دیگر از سوغاتی های استانبول را پیدا کنید. ساعت 9 صبح تا 7 عصر این بازار سنتی و محلی باز است.

آدرس: کشور ترکیه - شهر استانبول - فاتح - محله سلطان احمد - بازار آراستا

Address: Sultanahmet Mh., 34122 Fatih / İstanbul, Turkey

چهارشنبه بازار فاتح (Fatih Çarşamba Bazaar)

بازارچه های اینچنینی که در یک روز خاص برپا می شوند، معمولا مملو از مواد خوراکی و تازه بوده که با قیمتهای پایین عرضه می شوند. این بازار روز سنتی و محلی هم از این قاعده مستثنی نیست و می توانید در میان تعداد زیاد فروشندگان پوشاک، لوازم خانگی و پارچه بافته هایی با قیمت پایین، از محصولات غذایی تازه و ارزان هم بهره مند شوید. برای خرید و تهیه خوراکی های تازه، بهتر است در ساعت اولیه آغاز کار این مکان راهی محله علی کوچوک شوید. پیشنهاد ما این است که گردش خود را از خیابان ضیا پاشا آغاز کنید. از ساعت 9 صبح تا 5 و نیم عصر می توانید به دیدن این مورد از بهترین بازارهای محلی استانبول بروید.

آدرس: کشور ترکیه - شهر استانبول - فاتح - محله علی کوچوک - چهارشنبه بازار فاتح

Address: Ali Kuşcu Mahallesi, Fatih, İstanbul, Turkey

شنبه بازار باکیرکوی (Bakırköy Bazaar)

در نزدیکی فرودگاه آتاتورک در روزهای شنبه بازار روزی سنتی و محلی به طول چند کیلومتر برپا شده که یکی از مکانهای پر هوادار مردم استانبول برای خریدهای ارزان است. پوشاک، جواهرات و لوازم خانه در این بازار محلی و بومی عرضه می شوند و قیمت بسیار پایینی دارند. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که برندهای معتبر این بازار واقعی نیستند و از مزه کردن خوراکی فروشندگان دوره گرد هم ساده عبور نکنید. برای خرید از این مورد از معروف ترین بازارهای سنتی استانبول می توانید بین ساعات 9 صبح تا 7 عصر مراجعه کنید.

آدرس: کشور ترکیه - شهر استانبول - باکیرکوری - عثمانیه - کنار ایستگاه مترو - شنبه بازار باکیرکوی

Address: Osmaniye, Istanbul Province, Turkey

شنبه بازار بشیکتاش (Beşiktaş Bazaar)

در بخش اروپایی شهر استانبول و در نزدیکی بسفر، بازاری چند طبقه وجود دارد که در روزهای شنبه تغییر ماهیت داده و تبدیل به بازاری محلی و سنتی می گردد که در آنجا می توانید هر آن چیزی را که متصور هستید، پیدا کنید. در طبقه اول این مورد از بهترین بازارهای محلی استانبول که در نزدیکی کاخ دولمه باغچه قرار گرفته است، خوراکی های تازه عرضه می شوند و در طبقات دیگر لوازم خانگی، پوشاک و بسیاری اقلام دیگر. کافه کوچک این بازار روز چند طبقه هم از آن دست مکانهایی بوده که نباید نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه در آن فراموش گردد. این شنبه بازار از ساعت 6 صبح تا 6 عصر پذیرای مشتریان و گردشگران است.

آدرس: کشور ترکیه -شهر استانبول - بشیکتاش - خیابان نوژتیه - شنبه بازار بشیکتاش

Address: Nüzhetiye Caddesi, Beşiktaş, İstanbul, Turkey

چهارشنبه بازار یشیلکوی (Yeşilköy Çarşamba Bazaar)

قیمتها در این مورد از معروف ترین بازارهای محلی استانبول کمی بالاتر از دیگر بازارهای اینچنینی است، اما کیفیت اجناس مانند دیگر بازارهای اینچنینی شهر استانبول است. فضای سرسبز و وجود غرفه هایی با اجناس درجه یک در مساحتی بالغ بر 12 هزار متر مربع، مکانی را ایجاده نموده که می تواند به تنهایی یک جاذبه گردشگری محسوب گردد. 2000 غرفه در این مورد از معروف ترین بازارهای سنتی استانبول وجود دارند که بین ساعت 9 صبح تا 7 عصر فعالیت می نمایند. از دیگر مزایای این بازار محلی و سنتی، وجود غرفه های لوازم آرایشی، چایخانه و پرورش گل است.

آدرس: کشور ترکیه - شهر استانبول - بارکیکوی - خیابان ضیا اردم - یشیلکوی - چهارشنبه بازار یشیلکوی

Address: Yeşilköy, Ziya Erdem Cad. 17/A, 34149 Bakırköy/Istanbul - Europe, Turkey

سه شنبه بازار کادیکوی (Kadıköy Salı Bazaar)

سایبانهای سفید رنگ گسترده و آوازه خوانهای دوره گرد در کنار اجناس رنگارنگ و محصولات تازه غذایی، فضایی بی نظیر را در این بازار روز محلی و سنتی ایجاد می نمایند. وجود سبزیجات و میوه های تازه و ارزان قیمت در کنار پوشاکی با قیمتهای مطلوب، از مزایای خرید از این سه شنبه بازار است. از ساعت 9 صبح تا 8 شب می توانید با مترو و اتوبوس خود را به این بازار روز برسانید. در ساعات آخر کار این بازار هم می توانید پوشاک موجود را با نصف قیمت خریداری کنید.

آدرس: کشور ترکیه شهر استانبول - کادیکوی - خیابان ماندیرا - شماره 1 - حسن پاشا - سه شنبه بازار کادیکوی

Address: Hasanpaşa, Mandıra Caddesi No. 1 Kadıköy, İstanbul, Turkey

بازار ادویه (Spice Bazaar)

بازار مصری یا بازار ادویه یکی از بی مثالهای منطقه است. با ورود به این بازار از عطر ادویه های گوناگون و محصولات رنگارنگ مست می شوید و هوس خرید همه این محصولات به جان شما می افتد. انواع میوه های خشک، عود، شیرینی و باقلواهای ترکی، مغز و آجیل، عسل، انواع چای و زیتون از دیگر محصولاتی هستند که در این بازار محلی، زیبا و سنتی عرضه می شوند. این بازار که به جز روزهای تعطیل رسمی از ساعت 8 صبح تا 7 و نیم عصر باز است و روزهای یکشنبه ساعت کارش به 10 صبح تا 6 عصر تغییر پیدا می نماید، یکی از بهترین بازارهای محلی استانبول بوده که در آن عتیقه جات برنزی، قهوه محمد افندی و ماهی تازه بفروش می رسند.

آدرس: کشور ترکیه - شهر استانبول - فاتح - رستم پاشا - بازار ادویه

Address: Rüstem Paşa, 34116 Fatih/İstanbul, Turkey

بیشتر بخوانیدگشت و گذار در بازار ادویه استانبول

بازار اولوس (Ulus Market)

بازار آدینه یا سوسایتی بازار نام این بازار محلی و سنتی بوده که علاوه بر محصولات بومی، برندهای معتبری چون لوئیس ویتون، آدیداس، بری بری و گپ در آن فعالیت دارند. این بازار بدلیل شلوغی در محله اولوس در سال 2015 مدت زیادی تعطیل شد اما، در حال حاضر با داشتن مکانی ثابت، بین ساعت 8 صبح تا 7 و نیم عصر دایر هست.

آدرس: کشور ترکیه - شهر استانبول - اورتاکوی - خیابان جاییر - خیابان دروبویو - بازار اولوس

Address: Dereboyu Caddesi, Çayır Sokak, Ortaköy, Istanbul, Turkey

بازار بزرگ استانبول (Grand Baza)

22 ورودی، 5 هزار مغازه، 60 خیابان، دو مسجد، دو حمام و تعداد فراوانی رستوران و کافه، بخشهای بازار بزرگ استانبول را تشکیل می دهند. باقلوا، ادویه، قهوه، ظروف سرامیکی دست ساز، قالیچه، لوستر، جواهرات، عتیقه جات و بسیاری دیگر از محصولات این سرزمین در این بازار بزرگ محلی و سنتی بفروش می رسند. این بازار همه روزه از ساعت 9 صبح تا 7 عصر باز است.

آدرس: کشور ترکیه - شهر استانبول - فاتح - محله بایزید - بازار بزرگ استانبول

Address: Beyazıt Mh., 34126 Fatih/İstanbul, Turkey

بیشتر بخوانیدبازار بزرگ استانبول | چند نکته از بازار بزرگ استانبول

بازار صاحافلار (Sahaflar Bazaar)

در این بازار محلی و سنتی دنیایی از کتابهای قدیمی را خواهید یافت. این بازار که به جز روزهای تعطیل و تعطیلات رسمی از ساعت 7 و نیم صبح تا 7 عصر باز است، در میان درختهای اقاقیا، شاه بلوط و یک باغ چای، یکی از بهترین مکانهایی است که عاشقان رمان و کتاب می توانند پیدا نمایند. قدمت این بازار محلی و سنتی به قرن پانزدهم میلادی می رسد و می توان در قرن بیست و یکم و در هوای داستانی آنجا نفسی عمیق کشید.

آدرس: کشور ترکیه - شهر استانبول - بایزید - محله بایزید - بازار صاحافلار

Address: beyazıt mahallesi Çadırcılar Caddesi istanbul sahaflar çarşısı, 34126 beyazıt / İstanbul, Turkey

در ادامه بخوانیدمراکز خرید استانبول و پاساژهای استانبول | پاساژگردی در ترکیهمنبع: همگردی
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1064

به "آشنایی با تعدادی از معروف ترین بازارهای سنتی استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با تعدادی از معروف ترین بازارهای سنتی استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید