شروع توزیع 4000 بسته بهداشتی میان مددجویان کمیته امداد استان تهران

به گزارش مجله مستانه، تهران (پانا) - با مشارکت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، توزیع 4 هزار بسته بهداشتی میان مددجویان کمیته امداد استان تهران شروع شد.

شروع توزیع 4000 بسته بهداشتی میان مددجویان کمیته امداد استان تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، نشست خبری سید ابوالفضل پرپنچی مدیرکل کمیته امداد استان تهران و محسن جهانی،معاون اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرای فرمان امام(ره) با موضوع توزیع 4000 بسته بهداشتی میان مددجویان تحت حمایت در قالب طرح احسان خانواده امروز چهارشنبه 16 تیر ماه امسال در سالن شورا این اداره کل برگزار گردید.

سیدابوالفضل پرپنچی،مدیرکل کمیته امداد استان تهران در این نشست با اشاره به اقدامات کمیته امداد استان تهران در قالب پویش ایران همدل در ماه مبارک رمضان،گفت: یک میلیون و 744 هزار پرس غذای گرم میان در این ایام میان نیازمندان توزیع شد.

وی با بیان اینکه 300 هزار بسته غذایی در ماه مبارک رمضان میان نیازمندان توزیع شد،اضافه کرد: توزیع این تعداد بسته غذایی با همکاری 10 هزار نفر در قالب گروه های جهادی و با همراهی مددکاران کمیته امداد استان تهران انجام شد.

پرپنچی ،توضیح داد: در مجموع مبلغی در حدود 145 میلیارد تومان از سوی خیران صرف این امور شد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران،اعلام کرد: بنیاد احسان ستاد اجرای فرمان امام(ره) هم در این زمینه همکاری نموده و تعداد 10 هزار بسته غذایی در اختیار کمیته امداد استان تهران قرار داد. البته این کمک ها فقط محدود به مددجویان تحت حمایت نبوده و نیازمندان دیگر منطقه ها مختلف استان تهران هم به صورت مرحله ای شناسایی شده و مورد حمایت قرار گرفتند.

پرپنچی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون 84 هزار خانوار با جمعیت 150 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند،گفت: از این تعداد 3 هزار و 300 بیمار صعب العلاج هستند که ماهیانه یک میلیون تا یک میلیون 500 هزار تومان هزینه نگهداری آن ها است.

وی با اشاره به طرح احسان خانواده، به همکاری بنیاد احسان در راستای تکریم این خانواده ها اشاره نمود و اضافه کرد: این طرح ویژه بچه ها تحت حمایت اجرا می گردد و در آینده هم طرح هایی با عناوین طرح سخاوت برای حمایت از 33 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان تهران و طرح شفا برای حمایت از بیماران اجرا خواهد شد و خیران می توانند در این زمینه کمک های خود را برای کمک هدفمند به این اقشار اختصاص دهند.

پرپنچی با تأکید بر مسئله هدفمند شدن کمک های خیّران با نیت های خیرخواهانه در موارد مختلف، اعلام کرد: در کمیته امداد، هدف فقط تهیه و توزیع بسته های معیشتی و کمک های اولیه نیست، بلکه تأکید اساسی بر کمک های زیرساختی و توانمندسازی خانواده ها است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به برنامه های کمیته امداد در رابطه با توانمندسازی خانواده های تحت حمایت، گفت: احداث 352 واحد مسکن برای نیازمندان، ایجاد اشتغال برای افراد تحت حمایت در تعامل با 15 شرکت داخلی، آموزش به خانواده های تحت حمایت، اعطای وام، اعطای سرمایه به افراد توانمندی که از امکانات اولیه برای ایجاد کار محروم هستند، آموزش استعدادهای درخشان دانش آموزی و دانشجویی به وسیله فضای مجازی، انجام مشاوره خانوادگی و شغلی، اجرای طرح فراغت دانش آموزان در فصل تابستان و ... از جمله برنامه های کمیته امداد استان تهران برای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است.

در ادامه این نشست، محسن جهانی، معاون اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم طی سخنانی با بیان اینکه وارد پیک پنجم کرونا شده ایم و تعداد زیادی از خانواده ها هم دچار مشکلاتی از لحاظ بهداشتی و درمانی شده اند، گفت: بنیاد احسان از ابتدای شیوع کرونا بنای خود را بر حمایت از خانواده های آسیب دیده از کرونا قرار داده است. بعلاوه، در طرح احسان خانواده هم بچه ها و مادرانی که دچار آسیب شده اند، مورد حمایت قرار می گیرند.

وی ضمن تأکید بر اجرای طرح احسان خانواده با همکاری کمیته امداد استان تهران، اضافه کرد: در قالب این طرح، تعداد 4 هزار بسته شامل پوشک، ژل ضدعفونی کننده و ماسک با هزینه ای برای حمایت از بچه ها در اختیار خانواده نیازمندان قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1606

به "شروع توزیع 4000 بسته بهداشتی میان مددجویان کمیته امداد استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع توزیع 4000 بسته بهداشتی میان مددجویان کمیته امداد استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید