برای فرهاد و امیر؛ با خون رنگین تر، سوگوار متین نباشید

به گزارش مجله مستانه، مرگ تلخ متین قوسی همانقدر میتواند به ادامه لیگ برتر ارتباط داشته باشد که مرگ یک پیرمرد بر اثر کرونا در دور افتاده ترین نقطه ایران.

برای فرهاد و امیر؛ با خون رنگین تر، سوگوار متین نباشید

رضا جوکار

در روزهای اخیر و با اعلام از سرگیری احتمالی لیگ برتر فشارها برای تحت تاثیر قرار دادن مسئولان ورزش کشور در مورد انصراف از این تصمیم به بالاترین حد ممکن رسیده است.

اگرچه طبق گفته مسئولان قرار است فعلا اجازه تمرین به تیمهای ورزشی داده گردد و خبری از برگزاری مسابقات نیست اما این مقاومت جانانه در برداشتن قدم اول، تا سوت برگزاری اولین ملاقات ادامه خواهد داشت.

اینکه چطور ممکن است تمامی مردم برای تامین هزینه های زندگی خود به محل کار بازگردند و فوتبالیست جماعت در خانه بنشیند و با کودتای مجازی قرارداد خود را مطالبه کند از آن دست سوالاتی است که پاسخش را تنها دنبال کنندگان تعطیلی لیگ میدانند.

اینکه به ما تضمین بدهید حتی یک نفر هم به کرونا مبتلا نمیگردد تا ما حاضر به ادامه مسابقات شویم هم از عجایب روزگار است.

کدام مسئول سازمان و یا نهادی با تضمین سلامتی این روزها جمعیت چند ده میلیونی را به محیط کار کشانده است که شما تضمین میخواهید.

فرض که کسی تضمین ارائه نکرد و توجیحات شما کارگر افتاد و لیگ تعطیل شد آیا شما تضمین میدهید ظرف یک ماه شر این ویروس کنده گردد تا با خاطری آسوده راهی لیگ قهرمانان آسیا شوید. توان تضمین خواستن از ای اف سی را چطور؟ دارید؟

فوتبالیست نوجوانی به دلیل مبتلا شدن به بیماری کرونا درگذشته است. بهانه ای تازه برای تعطیلی لیگ. سخنمان با امثال مجیدی و قلعه نویی است که پیش قراول تعطیلی لیگ به این بهانه هستند. او را دستمایه تشکیل کمپین و هواخواهی از فوتبالیست جماعت نکنید.

مرگ تلخ متین قوسی همانقدر میتواند به ادامه لیگ برتر ارتباط داشته باشد که مرگ یک پیرمرد بر اثر کرونا در دور افتاده ترین نقطه ایران.

اینکه چطور عنوان فوتبالیست بودن یک نوجوان که قطعا در زمین فوتبال هم مبتلا به این بیماری نشده و مانند میلیون ها نفر از مردم عادی در زندگی روزمره به کام مرگ رفته، باعث تشکیل کمپین گردد را حقیقتا با هیچ منطقی نمی توان درک کرد.

متین قوسی در سوپرمارکت پدری مشغول یاری به پدر بوده که مبتلا به این ویروس شده. برای یاری به پدری که نمیتوانست در منزل بنشیند و از اتحادیه سوپرمارکت داران تقاضای طلب حقوقش را کند

شاید بهتر باشد به جای استفاده از عبارت کرونا یک- فوتبال صفر در پست هایتان برای ابراز همدردی ولو نمایشی هم که شده از عبارت کرونا یک- دغدغه معاش صفر بهره ببرید.

فوتبال را اشتباهی نزنید. کمپین را علیه صنف خواروبار بزنید که به متین و پدرش هر روز صبح اول وقت موقع بالا دادن کرکره مغاره تضمین سلامت تا پاسی از شب را نداد.

اصلا فرض بگیریم لیگ سال جاری لغو شد و همه خواسته های شما هم اجرا شد. شما تضمین میدهید برای آغاز لیگ بعد با شرط ماندگاری این ویروس هم همین قدر دغدغه سلامت بازیکنان و اهالی فوتبال را داشته باشید؟

تضمین میدهید که با شرط ماندگاری این ویروس همچنان اولویت شما سلامت بازیکنان است و حاضر هستید تا زمانی که شرایط امنی برای برگزاری مسابقات نیست از حق و حقوق میلیاردی خود بگذرید؟شاید در آن صورت پذیرش خون رنگین ترشما برای امثال متین که سنگ آن را به سینه میزنید،ساده تر باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 904

به "برای فرهاد و امیر؛ با خون رنگین تر، سوگوار متین نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای فرهاد و امیر؛ با خون رنگین تر، سوگوار متین نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید