آیا ویروس های زامبی در حال بیدار شدن هستند؟

به گزارش مجله مستانه، به گفته دانشمندان، ویروس های زامبی با قدمت 48500 سال می توانند با ذوب شدن یخ های زمین دائم یخ بسته قطب شمال به علت تغییرات اقلیمی، دوباره بیدار شوند.

آیا ویروس های زامبی در حال بیدار شدن هستند؟

با ذوب شدن یخ های زمین دائم یخ بسته قطب شمال، دانشمندان نسبت به بیدار شدن ویروس زامبی، هشدار داده اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نشنال نیوز، به گفته دانشمندان، ویروس های زامبی با قدمت 48500 سال می توانند با ذوب شدن یخ های زمین دائم یخ بسته قطب شمال به علت تغییرات اقلیمی، دوباره بیدار شوند.

جین مایکل کلاویر محقق و تیمش اخیرا پیروز به احیای این ویروس منجمد و گونه های دیگر از جمله نمونه 27000 ساله ای که از معده یک ماموت پشمالو گرفته شده است، شده اند.

محققان گفتند: این اشتباه است که بگوییم ویروس های زامبی تهدیدی برای سلامت عمومی نیستند.

یکی از مشهودترین پیامدهای افزایش دما، ذوب جهانی یخ های دائمی زمین دائم یخ بسته و لایه همواره منجمد در اعماق زمین است. این ذوب سریع یخ دائمی باعث جمع شدن مواد آلی باستانی می گردد که قبلاً برای هزاران سال در لایه های عمیق و منجمد زمین دائم یخ بسته نگهداری می شدند.

کیمبرلی ماینر، دانشمند حوزه آب و هوا در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در مؤسسه فناوری کالیفرنیا در پاسادنا، به CNN گفت که با وجود خطرات کم انتشار این ویروس ها اما باز هم مهم است که از ذوب شدن یخ های دائمی جلوگیری گردد.

وی اضافه نمود: ذوب شدن یخ های دائمی نگران کننده است و این امر واقعاً نشان می دهد که چرا بسیار مهم است که تا حد امکان باید بتوانیم آن ها را منجمد نگه داریم و از ذوب شدنشان جلوگیری کنیم.

زمین دائم یخ بسته و لایه همواره منجمد که 25 درصد نیمکره شمالی را تشکیل می دهد، سرد و فاقد اکسیژن است. زیر زمین بودن به این معنی است که نور نمی تواند به آن نفوذ کند و میکروارگانیسم های مقاوم به آنتی بیوتیک را در خود جای داده است.

گزارش کلاویر بعلاوه می گوید که اپیدمی سیاه زخم که گوزن های شمالی را می کشد، با ذوب عمیق تر لایه فعال زمین دائم یخ بسته و لایه همواره منجمد در طول تابستان های فوق العاده گرم مرتبط است. او هشدار داد که برخلاف باکتری ها، راه حلی با طیف وسیع برای ویروس ها وجود ندارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 اسفند 1401 بروزرسانی: 19 اسفند 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 2096

به "آیا ویروس های زامبی در حال بیدار شدن هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ویروس های زامبی در حال بیدار شدن هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید