اسلامی: رفتار خلبان ترکیش ایر منطقی نبود، تذکر ایران به سازمان هواپیمایی ترکیه و ترکیش ایر

به گزارش مجله مستانه، وزیر راه و شهرسازی در خصوص اتفاقات پرواز ترکیش ایر گفت: هیچ شرایط خاصی برای این پرواز وجود نداشته بجز اینکه رفتار خلبان پرواز ترکیش منطقی نبوده است و می توانست در فرودگاه امام فرود بیاید.

اسلامی: رفتار خلبان ترکیش ایر منطقی نبود، تذکر ایران به سازمان هواپیمایی ترکیه و ترکیش ایر

تسنیم: محمد اسلامی در حاشیه بهره برداری از 12 طرح توسعه فرودگاه مهرآباد در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران اظهار کرد: یکی از نقشه های استکبار حذف ترانزیت زمینی و هوایی جمهوری اسلامی ایران است که باید بجنگیم و اجازه این کار را به آنها ندهیم.

وی با بیان اینکه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری امتیازات و اختیاراتی برای تعرفه گذاری پروازهای عبوری دارند اضافه نمود: اتفاقاتی در آسمان عراق افتاده که نمی توانم در رابطه با آن توضیح بدهم. به دلیل شرارت آمریکایی ها پروازهای عبوری از آسمان عراق با قیمت های بسیار نازل انجام می شود این کار برای ضربه زدن به ایران توسط آمریکایی ها اجرا شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شرکت فرودگاه ها باید با مذاکرات و همچنین ارائه بسته های تشویقی تعامل با نیروهای مسلح، ایجاد کریدورهای مستقیم به خصوص کریدورهای مستقیم شرقی - غربی بخش ربوده شده پروازها را پس بگیرد.

اسلامی همچنین در خصوص اتفاقات پرواز ترکیش ایر گفت: هیچ شرایط خاصی برای این پرواز وجود نداشته بجز اینکه رفتار خلبان پرواز ترکیش منطقی نبوده است و می توانست در فرودگاه امام فرود بیاید.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط غیرعادی برای پروازهای ترکیش ایر دو فرودگاه باکو و اصفهان آلترناتیو هستند. فرودگاه اصفهان آلترناتیو اول است اما خلبان ترکیش رفتار غیرقابل قبولی از خود نشان داده و به سمت باکو پرواز کرد.

اسلامی تاکید کرد: تذکرات لازم به سازمان هواپیمایی ترکیه و هواپیمایی ترکیش ایر در این رابطه داده می شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1338

به "اسلامی: رفتار خلبان ترکیش ایر منطقی نبود، تذکر ایران به سازمان هواپیمایی ترکیه و ترکیش ایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: رفتار خلبان ترکیش ایر منطقی نبود، تذکر ایران به سازمان هواپیمایی ترکیه و ترکیش ایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید