المتوکل: کسی که در بمباران سعودی ها کشته نشود از کمبود اقلام دارویی حتما می میرد

به گزارش مجله مستانه، وزیر بهداشت یمن با اشاره به اوضاع انسانی در این کشور در نتیجه حملات متجاوزان سعودی، گفت: کسی که در بمباران های سعودی کشته نشود، از کمبود اقلام دارویی حتما می میرد.

المتوکل: کسی که در بمباران سعودی ها کشته نشود از کمبود اقلام دارویی حتما می میرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، طه المتوکل وزیر بهداشت یمن سخنانی را در خصوص اوضاع انسانی در این کشور مطرح نمود. وی در این خصوص گفت: حملات ددمنشانه عربستان سعودی به نقاط مختلف یمن ازجمله مناطق مسکونی همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است.

بر اساس این گزارش، این مقام یمنی اضافه کرد: کسی که در بمباران های سعودی کشته نشود، از کمبود اقلام دارویی حتماً می میرد. این یک جنایت جنگی است که با اعمال محاصره موجب ایجاد کمبود اقلام دارویی در یمن شده اند.

وزیر بهداشت یمن در ادامه یادآور شد: ائتلاف متجاوز سعودی از وارد شدن داروهای بیهوشی که از جمله مستلزمات اصلی و اساسی در حوزه بهداشت و درمان محسوب می شوند، جلوگیری به عمل می آورد.

او در خصوص شرایط دوقلوهای به هم چسبیده در یمن نیز گفت: شرایط این دوقلوها همچنان در سایه کمبود تجهیزات پزشکی وخیم است و روز به روز بر شدت این وخامت اضافه کرده می شود. جامعه جهانی نیز سکوت پیشه کرده است.

چندی پیش سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که نمی تواند کمکی به مقامات یمنی برای نجات جان دوقلوهای به هم چسبیده در این کشور کند. این سازمان خطاب به مقامات دولت انصارالله یمن اظهار داشت: از اینکه خبر خوبی به شما نمی دهیم، متأسفیم.

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی پیش تر برای نجات جان دوقلوهای به هم چسبیده یمنی ابراز آمادگی کرده بود. پیشتر، مقامات دولت انصارالله از سازمان ملل متحد و نهادهای بین المللی خواسته بودند برای نجات جان دو نوزاد دوقلوی به هم چسبیده وارد عمل شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1294

به "المتوکل: کسی که در بمباران سعودی ها کشته نشود از کمبود اقلام دارویی حتما می میرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المتوکل: کسی که در بمباران سعودی ها کشته نشود از کمبود اقلام دارویی حتما می میرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید