عزیزی خادم: امیدوارم به اذن خدا صعود راحتی به جام جهانی داشته باشیم، یکی از گرفتاری های ما وجود آدم های ضدتوسعه است

به گزارش مجله مستانه، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر فوتبال ملی قرار است جایی حضور داشته باشد باید شأن آن حفظ شود.

عزیزی خادم: امیدوارم به اذن خدا صعود راحتی به جام جهانی داشته باشیم، یکی از گرفتاری های ما وجود آدم های ضدتوسعه است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، شهاب الدین عزیزی خادم در نشست وزیر ورزش با مسئولان ورزش جزیره کیش گفت: باید ابتدا پیروزی روز گذشته تیم ملی فوتبال ایران را تبریک بگویم و باید از همه عزیزان تشکر کنیم، مخصوصاً از آقای سجادی که همیشه کمک حال فوتبال بوده اند. امیدوارم این حمایت ها ادامه دار باشد تا بتوانیم به اذن خدا صعود راحتی را به جام دنیای داشته باشیم. دیشب گزارشی اجمالی خدمت وزیر ورزش دادیم که نگاه فدراسیون بعد از استقرارش این بود که بتواند فضای جدیدی را برای برنامه ریزی تیم های ملی فوتبال ایجاد کند. به همین دلیل برای کیش برنامه ریزی کردیم. در زندگی ام کلا دو سه بار به این جزیره نیامده بودم اما ظرفیت و پتانسیل بالای کیش باعث شد تا فدراسیون برنامه ریزی در راستای یک همکاری دوجانبه با نگاه توسعه ای داشته باشد. وقتی می گویم نگاه توسعه ای برای این است که یکی از گرفتاری های ما وجود آدم های ضدتوسعه است. به همین دلیل فدراسیون فوتبال از خرداد ماه تفاهم نامه برای تیم ملی فوتبال، فوتسال و بانوان تنظیم کرده تا در آینده برای مسابقات بین المللی و همچنین تاسیس یک پایگاه دائمی برای تیم های ملی در جزیه کیش ایجاد شود.

وی درباره نگاه توسعه ای فدراسیون فوتبال، اشاره کرد: حتما طبق معادله خودمان قدم برمی داریم. کل هزینه ها برای ساخت یک کمپ تیم های ملی در کیش چقدر است؟ یک، دو یا 4 میلیون دلار؟ دیگر بیشتر از این مبلغ که نخواهد بود. قرار شد 5-4 زمین فوتبال احداث شود و مسئله ای هم بابت هتل و پرواز در کیش نداریم. به جز زمین های فوتبال، فقط دو سالن که یکی برای بدنسازی و یکی برای پزشکی است باید ساخته شود. ساخت این کمپ که حدود 100 میلیارد تومان می شود، پول چند آپارتمان در کیش است؟ تیم های ملی فوتبال ایران امروز صاحب برند هستند. تیم ملی فوتسال، فوتبال ساحلی و بانوان دنیای هستند و تیم ملی فوتبال نیز امروز به اذن الهی در رده اول آسیا و گروهش واقع شده است. امروز این تیم از رده چهلم به بیستم دنیا ارتقا پیدا کرده و به یکی از تیم های صاحب سبک و صاحب نام در آسیا و دنیا تبدیل شده است. فکر می کنم چنین فرصتی دیگر برای دولت و فوتبال ایجاد نخواهد شد، چون شخص آقای سجادی اینجا هستند و سابقه مدیریت ورزش جزیره را هم داشته اند. البته این موضوع مسئولیت ایشان را بیشتر می کند. ایشان اشراف خوبی در حوزه علمی و اجرایی دارند و ما نیز همراه ایشان هستیم. همچنین حضور آقای محمد برای توسعه منطقه ها آزاد و فوتبال مثمرثمر است. فکر می کنم باید از این فرصت تاریخی استفاده کرد.

وی ادامه داد: اینجا گنجینه ای از خاک وطن است و هرجا بتوانیم کمک کنیم با افتخار می آییم. آقای سجادی همه تلاشش را می کند تا اتفاق خوبی برای فوتبال و کیش رخ بدهد. سرمایه عظیمی پشت فوتبال ایران است و حضور ملی پوشان ایرانی می تواند دیگر رشته های ورزشی را به این جزیره بکشاند. این اتفاق شاید می بایست 20 یا 30 سال پیش رخ می داد. وقتی ما همیشه با تیم های حوزه خلیج فارس بازی داریم و همگروه می شویم باید یک پایگاه دائمی برای خود تشکیل می دادیم. امیدوارم این برنامه ریزی در اسرع وقت به قرارداد برسد. ما ابتدا روی سه زمین چمن نظر داشتیم ولی آقای سجادی بلندنظرانه نگاه داشتند و گفتند چه اشکالی دارد پنج زمین تاسیس شود تا باشگاه ها نیز استفاده کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: من دیشب هم گفتم اینکه گفته می شود (امکانات) اجاره داده شود، این در شأن فوتبال ملی نیست. اگر فوتبال ملی قرار است جایی حضور داشته باشد باید شأن آن حفظ شود. در این صورت با افتخار برای توسعه کیش و فوتبال قدم برمی داریم، چون در انتهای این داستان ها توسعه کشور و مردم ایران عزیز است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1766

به "عزیزی خادم: امیدوارم به اذن خدا صعود راحتی به جام جهانی داشته باشیم، یکی از گرفتاری های ما وجود آدم های ضدتوسعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیزی خادم: امیدوارم به اذن خدا صعود راحتی به جام جهانی داشته باشیم، یکی از گرفتاری های ما وجود آدم های ضدتوسعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید