اگر کوه فوجی ژاپن فوران کند چه می گردد؟

به گزارش مجله مستانه، ژاپن فوران مجدد کوه فوجی و تبعات آن را شبیه سازی نموده است.

اگر کوه فوجی ژاپن فوران کند چه می گردد؟

به گزارش مجله مستانه به نقل از ایسنا، دولت ژاپن آنچه را که ممکن است بعد از فوران مجدد کوه فوجی اتفاق بیفتد، شبیه سازی نموده و پیش بینی نموده است که اگر این کوه مجدداً فوران پیدا کند، توکیو زیر 17.3 میلیارد فوت مکعب خاکستر آتشفشانی پوشیده خواهد شد.

این پروژه توسط شورای مرکزی مدیریت بحران ژاپن سازماندهی شده که می تواند مدل هایی را برای پیش بینی فوران کوه فوجی در 92 منفذ مختلف آن اجرایی کند.

در حالی که گدازه های این آتشفشان می تواند به بیرون از مرز توکیو برسد، خطر اصلی مربوط به خاکستر حاصل از این فوران خواهد بود.

این خاکستر می تواند چند روز و حتی چند هفته در هوا باقی بماند.

در بدترین حالت ممکن، بیش از 17.3 میلیارد فوت مکعب خاکستر آتشفشانی توکیو و مناطق اطراف آن را خواهد پوشاند.

در این گزارش آمده که اولین نشانه های سقوط خاکستر می تواند در عرض سه ساعت نمایان شود و کل توکیو در عرض 24 ساعت تعطیل خواهد شد.

در این شبیه سازی آمده که تنها با یک لایه دو و نیم سانتی متری از خاکستر، جاده ها برای وسایل نقلیه با دو چرخ غیرقابل استفاده خواهند شد زیرا این وسایل اصطکاک کافی با جاده را پیدا نمی نمایند.

همچنین دید در جاده ها به اندازه ای کاهش می یابد که رانندگی غیرممکن می شود.

خدمات ریلی تقریبا بلافاصله به حال تعلیق درمی آید زیرا حتی مقدار کمی خاکستر در جهت ریلی باعث می شود که کار کردن قطارها ناامن باشد.

فعالیت فرودگاه ها بسیار محدود خواهد بود زیرا فقط 0.08 اینج از خاکستر آتشفشان باند فرودگاه ها را برای فرود هواپیما ناامن می نماید.

این خاکستر همچنین می تواند برج های مخابراتی برای تلفن همراه را دچار اختلال کند و باعث قطع برق شود. نیروگاه های حرارتی نیرو هم غیرفعال می شوند.

ولی می توان گفت بیشترین تأثیر این فوران روی انسان ها خواهد بود. به خصوص افرادی که دچار آسم هستند. زیرا موجب آسیب های شدید تنفسی می شود.

تیم تحقیقاتی پروژه ارزیابی نموده اند که حداقل سه روز طول می کشد هزار تراکتور جاده ها را برای عبور اورژانسی خودروها پاکسازی نمایند.

طی 5 هزار و 600 سال گذشته کوه فوجی 180 مرتبه فوران نموده که البته بیشتر آن ها کوچک بودند و تاثیرات اندکی بر ساکنان محدوده گذاشتند.

کوه فوجی با ارتفاع 3 هزار و 776 متر، بلندترین کوه ژاپن است. این کوه یک آتشفشان خاموش است که آخرین فوران آن به سال 1707 میلادی برمی شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 814

به "اگر کوه فوجی ژاپن فوران کند چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر کوه فوجی ژاپن فوران کند چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید