ورزش های عجیب که در المپیک جایی ندارند

به گزارش مجله مستانه، خبرگزاری فارس: امروزه ورزش هایی در سراسر دنیا انجام و مسابقات آنها برگزار می گردد که شاید برای بسیاری عجیب باشند، اما ممکن است شاهد برگزاری مسابقات بعضی از آنها در المپیک تابستانی آینده باشیم.

ورزش های عجیب که در المپیک جایی ندارند

این ورزش ها به صورت زیر معرفی شده اند:

بوکس شطرنجی

بوکس شطرنجی ورزشی آمیخته از بوکس و شطرنج است و ورزشکاران باید در این 2 میدان با یکدیگر رقابت نمایند. اولین دوره مسابقات قهرمانی دنیا سال 2003 در آمستردام برگزار گردید و در حال حاضر در اروپا و آمریکای شمالی انجام می گردد.

بزکشی

در اولین نگاه بزکشی ورزش ملی افغانستان شبیه به ورزش چوگان به نظر می رسد. هر دو بازی بر پشت اسب انجام می گردد و شامل پاس دادن شی ء ای برای شوت به درون دروازه است؛ در حالی که بازیکنان چوگان با توپ چوبی بازی می نمایند، در بزکشی از لاشه بدون سر بز به اسم توپ استفاده می نمایند. این بازی که در آسیای میانه محبوب است در کشورهای مختلف نام های متفاوتی دارد.

رشد سبیل

تقریبا مطمئن هستیم که این رشته به یکی از ورزش های المپیکی تبدیل نخواهد شد. اما این رقابت که معتقد هستیم از دهکده کوچکی در جنگل سیاه آلمان آغاز شده به تدریج محبوبیت بیشتری کسب کرد. مسابقه دهندگان برای انتخاب مجذوب کننده ترین موی صورت در چند گروه با یکدیگر رقابت می نمایند.

سپک تاکرا

سپک تاکرا ورزش ملی تایلند و مالزی ورزشی محبوب در آسیای جنوبی است. بر خلاف والیبال سنتی بازیکنان سپک تاکرا تنها می توانند از سینه پا، سر و پنجه پا برای ضربه زدن به توپی از جنس خیزران استفاده نمایند.

دیوار مرگ

دیوار مرگ همان طور که از اسمش پیداست در ورزش های المپیک تابستانی جایی نخواهد داشت. این ورزش هندی شامل موتورسواری یا رانندگی با ماشین بسیار کوچک می گردد که با سرعت زیاد دور تا دور دیواره ای عمودی حرکت می نمایند.

لوچا لیبر

یک نوع کشتی حرفه ای که با ماسک های رنگارنگ ورزشکارانش معروف شده. است این ورزش در مکزیک و دیگر کشورهای اسپانیایی زبان محبوب است. معنای تحت اللفظی این کلمه نبرد آزاد است. این ورزش کشتی گیران را به قوانین کشتی محدود نمی نماید و شامل پرش های هوایی و تئاتری برای سرگرم کردن تماشاگران است.

کشتی شترها

در این ورزش که بیشتر در منطقه آگیان ترکیه معروف است دو شتر نر را به جان هم می اندازند. تقلای آنها با یک شتر ماده داغ تر می گردد. این ورزش که به اسم یکی از فرهنگ های سنتی ترکیه شناخته می گردد سالیانه گردشگران زیادی را جذب می نماید. برنده این مسابقات شتری است که پیروز گردد شتر دیگر را به زمین بزند.

پرتاب تنه درخت

این ورزش که به نظر می رسد بهتر است در صحنه شجاع دل انجام گردد تا در صحنه رقابت های بین المللی، پرتاب تنه درخت یک بازی اسکاتلندی است که ورزشکاران باید تنه ای به وزن حدود 200 پوند را برداند و آن را به صورت عمودی نگه دارند. سپس به سمت جلو می دوند و تنه را پرتاب می نمایند تا درخت 180 درجه بچرخد.

یک چرخه سواری کوهستان

تا حالا دوچرخه سواری روی یک راستا تپه ای گل آلود را امتحان نموده اید؟ روی تنها یک چرخ چه طور؟ مونی سایکلینگ یک ورزش ماجراجویانه است که شامل پیمودن زمین سخت روی یک یک چرخه است. این ورزش در آمریکای شمالی، استرالیا، اروپا و ژاپن محبوب است و سالیانه مسابقات قهرمانی دنیا در این رشته برگزار می گردد.

غلتاندن پنیر

از بالای تپه ای نزدیک به گلوسستر انگلیس مردم این ناحیه یک پنیر را قل می دهند و در پی آن از بالای تپه سرازیر می شوند. مسابقه دهندگان باید کوشش نمایند تا پنیر در حال غلتیدن را بگیرند. البته این ورزش بدون خطر هم نیست و اغلب دچار شکستگی استخوان می شوند. اولین نفری که بتواند به پنیر برسد برنده خواهد شد.

کبدی

تا حدودی کشتی تا حدودی در پی هم دویدن و تا حدودی قدرت شش ها ورزش کبدی که در هند محبوب است آمیخته ای از بازی های باستانی جنوب آسیا است. تیم ها یک مهاجم به طرف مقابل می فرستند که با هر تماس با بازیکنان رقیب و بازگشت امن به زمین خودی امتیاز می گیرد. حریف کوشش می نماید این مهاجم را مهار کند اگر مهاجم به زمین خودی برگردد و دستش به بازیکن حریف خورده باشد آن بازیکن از زمین اخراج خواهد شد. مهاجم باید در تمام طول حمله مدام کلمه کبدی را زیر لب تکرار کند.

منبع: برترین ها
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1637

به "ورزش های عجیب که در المپیک جایی ندارند" امتیاز دهید

1 کاربر به "ورزش های عجیب که در المپیک جایی ندارند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش های عجیب که در المپیک جایی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید