با این بیماری ها تبدیل به قهرمان می شوید!

به گزارش مجله مستانه، وقتی نام بیماری می آید همه به شرایط بد و نا خوشایند فکر می نمایند. با این وجود بیماری هایی وجود دارند که در نگاه اول به شخص قدرت هایی خارق العاده می بخشند.

با این بیماری ها تبدیل به قهرمان می شوید!

در دنیا بیماری هایی وجود دارند که در نگاه اول به شخص قدرت هایی فرا انسانی می بخشند و خیلی ها آرزو می نمایند که کاش این بیماری ها را در خود داشتند. در ادامه این مطلب از خبرنگاران قصد داریم شما را با چند بیماری نادر آشنا کنیم که به شما قدرتی خواهد بخشید که تنها در فیلم های ابرقهرمانی خواهید دید.

حافظه باورنکردنی

بیش یادآوری یا Hyperthymesia شرایطی است که در آن شخص بسیاری از تجربیات گذشته زندگی خود را با جزئیاتی کامل و باورنکردنی به یاد می آورد. در دنیا تنها 60 نفر با چنین ویژگی وجود دارند که می توانند جزئیات کامل اتفاقات روزانه خود را بازگو نمایند حتی روزهای دوران کودکی.

ربکا شاروک یک نویسنده استرالیایی است که به یاد دارد زمانی که تنها 7 روز سن داشته است حوله ای صورتی رنگ دور او پیچیده شده بود. حافظه او بی نظیر است و هر کتابی که قبلا خوانده است را مو به مو بدون این که حتی یک کلمه را جا بیندازد از حفظ بازگو می نماید.

حس نکردن درد

بی حسی مادرزادی یا Congenital analgesia حالتی است که در آن، شخص هیچ حس درد فیزیکی نخواهد داشت. این قدرت، سلامت روانی و ظاهر فرد را دچار مشکل نمی نماید، تنها مشکل این است که فرد هیچ گونه دردی را احساس نمی نماید. خطر این عارضه در این است که فرد مبتلا ممکن است متوجه بیماری که عامل درد است نگردد.

این عارضه در بچه ها خطرناک خواهد بود، زیرا ممکن است بدون احساس درد در حین بازی به خود صدمه زده، به چشم خود آسیب وارد نموده، زبان خود را گاز گرفته و یا متوجه شکستگی در استخوان های خود نشوند.

توانایی در انجام هر کاری

سندروم ساوان یا ساوانتیسم (Savant syndrome) یک حالت بسیار خاص است که در افرادی که با ناهنجاری های عصبی رشدی روبرو هستند وجود دارد. برای مثال افراد اوتیسمی یا مبتلا به سندروم آسپرگر.

افراد دارای این عارضه معمولا استعداد بی نظیری در موسیقی، نقاشی، محاسبات ریاضی، نقشه کشی و یا ترسیم مدل های سه بعدی دارند.

بسیاری از افراد، ساوان ها را نابغه می نامند اما با وجود تمامی این استعدادها، چنین افرادی ممکن است دچار عقب ماندگی ذهنی یا هر گونه مشکل یادگیری دیگری نسبت به همسالان خود باشند.

بی حسی نسبت به سرما

علاوه بر این که بعضی افراد هیچ احساس دردی ندارند، افرادی نیز وجود دارند که سرما را حس نمی نمایند. برای مثال ویم هوف یک مرد هلندی است که سرماهای کشنده هیچ تاثیری بر روی او ندارد. وی به مدت 120 دقیقه درون محفظه ای از یخ شناور ماند، بدون هیچ لباسی به قله مون بلان صعود کرد و حتی در آب رودخانه های یخ زده هم شنا نموده است.

نداشتن حس ترس

بیماری نادر ژنتیکی (Urbach-Wiethe) بیماری است که باعث می گردد فرد هیچ ترسی نداشته باشد. تا به امروز 300 مورد از این بیماری نادر شناسایی شده است و یک چهارم آن ها در آفریقای جنوبی بوده اند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اولین کسی که همرنگ جماعت شد، که بود؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1991

به "با این بیماری ها تبدیل به قهرمان می شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این بیماری ها تبدیل به قهرمان می شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید