بخش شمالی ساختمان پلاسکو افتتاح شد

به گزارش مجله مستانه، صبح امروز (15 بهمن ماه) بخش شمالی ساختمان پلاسکو با تامین اعتبار کسبه و با حضور استاندار، فرماندار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان کشوری و لشکری افتتاح شد.

بخش شمالی ساختمان پلاسکو افتتاح شد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، بخش شمالی ساختمان پلاسکو در حادثه آتش سوزی این ساختمان در 30 دی ماه سال 1395 دچار آسیب شده بود که با تامین اعتبار 27 میلیارد تومانی توسط کسبه این پاساژ این بخش از ساختمان نوسازی و ایمن سازی شد.

در این بخش از ساختمان پلاسکو 279 باب مغازه وجود دارد که با بازگشایی مجدد آنها 837 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند و حدود 7000 نفر به صورت غیر مستقیم در آن مشغول به کار خواهند شد. بخش جنوبی این ساختمان نیز که در حادثه آتش سوزی به طور کامل تخریب شده بود توسط بنیاد مستضعفان در حال بازسازی و تا به امروز 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش خبرنگاران، در مراسم افتتاح قسمت شمالی پاساژ پلاسکو صولت مرتضوی - معاون بنیاد مستعضفان - گفت: قسمت شمالی پلاسکو با همت و پشتکار کسبه این ساختمان بازسازی شده و به بهره برداری رسیده است. در بازسازی این بخش در سایه همدلی، همراهی و هماهنگی کسبه امروز شاهد فعالیت 279 واحد هستیم و اقدامات موثری نیز در زمینه احداث ساختمان جنوبی پلاسکو اجرا شده است و در حال حاضر پیشرفت 80 درصدی این بخش از پلاسکو را شاهدیم.

وی در مورد زمان بهره برداری از بخش جنوبی اظهارکرد: این بخش توسط بنیاد مستعضفان در مراسمی عظیم به بهره برداری خواهد رسید. قسمت جنوبی پلاسکو با بهره گیری از استانداردهای روز مانند مدرن ترین ساختمان های جهان ساخته شده است.

در بخش دیگری از این مراسم اقبال شاکری - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی - گفت: با بازگشایی بخش شمالی ساختمان پلاسکو شاهد بازگشت حیات به این ساختمان هستیم اما همچنان ایمنی مسئله مهمی در ساختمان های شهر تهران است. براساس بازدیدهایی که توسط آتش نشانی تهران اجرا شده است، حدود 3000 ساختمان در اولویت ایمن سازی هستند بنابراین شهرداری تهران باید به عنوان مدیر شهر راه حل عملیاتی برای ایمن سازی این ساختمان ها داشته باشد.

وی اضافه کرد: شهرداری باید همه دستگاه ها را موظف کند تا نسبت به ایمن سازی این ساختمان ها اقدام نمایند و در این راستا نیز دادستانی باید در جهت حمایت حکم ورود و اجرا صادر کند.

وی تاکید نمود:در قانون پیش بینی شده مالکانی که از این ایمن سازی استنکاف کند باید هزینه ایمن سازی را پرداخت کند البته این ایمن سازی به معنای تعطیل شدن نیست بلکه به معنای استقرار ایمنی در آن ساختمان ها است. قطعا در جهت ایمن سازی، بانک ها نیز باید نسبت به پرداخت وام کم بهره اقدام نمایند تا مالکان راغب و تشویق به ایمن سازی شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1344

به "بخش شمالی ساختمان پلاسکو افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش شمالی ساختمان پلاسکو افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید