(تصاویر) همسایگی با غول های آهنی در قم

به گزارش مجله مستانه، سازه های غول پیکر فلزی برق فشار قوی که دیدنشان از دور هم برای هر رهگذری دلهره آور است، در جای جای بافت شهری مناطق دو و شش شهر قم به چشم می خورد.

(تصاویر) همسایگی با غول های آهنی در قم

همجواری این دکل ها با منازل مسکونی به دلیل تشعشعات مغناطیسی ساطع شده از آنان که بنا به گفته کارشناسان بهداشت و سلامت سرطان زا است، سلامتی تعداد زیادی از ساکنان منطقه را تهدید می نماید.

ساکنان این مناطق به خصوص 120 خانواده ای که دقیقاً زیر این دکل ها ساکن هستند از وجود این غول های آهنی به شدت گلایه دارند و بعضی از آنان بیان کردند که مواردی از بروز بیماری در بین ساکنان زیر دکل سراغ دارند و این ترس و دلهره هم همواره با آنان همراه است که نکند یک روز خودشان گرفتار بیماری های ناشی از این امواج شوند.

شهرداری می گوید مجوزی برای احداث خانه در مجاورت این دکل های برق فشار قوی را نمی دهد و ساخت و ساز هایی که صورت می گیرد از جمله تعمیرات و اضافه بنا غیر مجاز است که حتی در حین عملیات ساختمانی، حادثه جانی و برق گرفتگی نیز رخ داده است.

با وجود قول هایی که داده شده، اما تا به امروز برای حل این معضل اقدامی صورت نگرفته که به نظر می رسد این امر نیازمند مدیریتی واحد است که باید هماهنگی هایی بین استانداری، شهرداری، راه و شهرسازی و شرکت توزیع برق در این خصوص صورت گیرد.

عکاس: مهدی بخشی سورکی/ مهر

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1468

به "(تصاویر) همسایگی با غول های آهنی در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) همسایگی با غول های آهنی در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید