توضیحات معاون میراث فرهنگی خوزستان خصوص آتش سوزی خانه مرعشی شوشتر

به گزارش مجله مستانه، پیرو خبر منتشرشده در فضای مجازی و بعضی از رسانه ها با تیترسوزاندن یک اثر 300 ساله توسط افراد ناشناس و تخریب خانه مرعشی شوشتر معاون میراث فرهنگی خوزستان در راستای شفاف سازی توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات معاون میراث فرهنگی خوزستان خصوص آتش سوزی خانه مرعشی شوشتر

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، احمدرضا حسینی بروجنی امروز شنبه هفتم تیرماه 1399 اظهار کرد: خانه مرعشی در بافت تاریخی شوشتر یکی از بناهای تاریخی ارزشمند و با معماری کم نظیر در کنار ساباط مشخص التجار واقع شده است، این اثر خالی از سکنه است و در سال گذشته با همکاری ستاد بازآفرینی و نظارت میراث فرهنگی بازسازی هایی در راستای برطرف خطر در این بنا انجام شد.

او ادامه داد: متأسفانه صبح دیروز آدینه ششم تیرماه 99، درِ این اثر از بیرون توسط افرادی ناشناس به آتش کشیده شد که مأموران آتش نشانی بی درنگ باحضور در محل نسبت به اطفای حریق اقدام کردند.

معاون میراث فرهنگی خوزستان توضیح داد: آسیبی به اصل بنای خانه مرعشی وارد نشده است و باتوجه به آنالیز های به عمل آمده، احتمال عمدی بودن این اتفاق وجود دارد.

او گفت: پیش از ظهر امروز شنبه هفتم تیرماه 99، با تشکیل شورای تأمین شهرستان شوشتر، موضوع آنالیز خواهد شد و با شناسایی دلایل این اتفاق یا عاملان آن، مراتب از راه مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.

حسینی بروجنی یادآوری کرد: صبح آدینه ششم تیرماه 99، خبر و تصاویری مبنی بر آتش سوزی و تخریب اثر 300ساله بنای خانه مرعشی شوشتر در فضای مجازی و بعضی رسانه ها منتشر شده بود که ضمن اذعان به ارزشمند بودن درِ این اثر، قدمت تقریبی اثر 100 سال پیش بینی می گردد و تخریب اصل بنا اساساً تکذیب می گردد، ضمن این که این بنا با بنای خانه مرعشی که هم اکنون محل پایگاه میراث جهانی شوشتر است تفاوت دارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 914

به "توضیحات معاون میراث فرهنگی خوزستان خصوص آتش سوزی خانه مرعشی شوشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات معاون میراث فرهنگی خوزستان خصوص آتش سوزی خانه مرعشی شوشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید