روزنامه قطری خاطرنشان کرد: سهمیه 2

به گزارش مجله مستانه، روزنامه الرایه قطر در شماره امروز خود به تشریح رده بندى لیگ هاى کشورهاى آسیایى و سهمیه کشورها در مسابقات سال 2021 لیگ قهرمان پرداخت.

روزنامه قطری خاطرنشان کرد: سهمیه 2

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، در این گزارش آمده است: با وجود شیوع بحران کرونا در دنیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه توسعه رقابت هاى لیگ قهرمانان و برگزارى این مسابقات با حضور 40 تیم را دنبال مى کند.

این تصمیم در جلسه 27 اکتبر گذشته کمیته اجرایى در ویتنام اتخاذ شده است.

الرایه پیش از این هم اعلام نموده بود که قطر به صدر جدول سهمیه ها در منطقه غرب رسیده و چهار نماینده در فصل آتى خواهد داشت که سه تیم قطرى مستقیماً در مرحله گروهى حاضر می شوند و یک تیم در پلى آف حضور خواهد داشت.

چین، ژاپن و عربستان سعودى تنها کشورهایى هستند که سهمیه مشابه قطر را خواهند داشت.

در غرب آسیا ایران و امارات با سهمیه 2+2 در لیگ قهرمانان فصل 2021 حاضر مى شوند. عراق با سهمیه 1+2، ازبکستان 1+1 و همچنین اردن، هند، تاجیکستان و ترکمنستان با یک سهمیه ثابت در این مسابقات شرکت مى نمایند.

کشورهاى لبنان و سوریه نیز یک نماینده در پلى آف لیگ قهرمانان آسیا خواهند داشت.

در ادامه گزارش الرایه آمده است: سهمیه قطر پس از صدرنشینى در رده بندى کشورهاى غرب آسیا با کسب 97.664 امتیاز افزایش یافته در حالى که چین با 100 امتیاز در صدر قرار گرفته است. قطر پیشرفت چشمگیرى داشته است، در حالى که سال گذشته ششمین کشور آسیا بود.

در این رده بندى و در منطقه غرب بعد از قطر، فوتبال عربستان با 88.449 امتیاز دوم است و ایران با 81.724 امتیاز در مکان سوم قرار گرفته است.

با این اوصاف مجموع تیم هاى حاضر در فصل آتى لیگ قهرمانان به 54 تیم مى رسد که بعد از بازى هاى پلى آف 40 تیم در مرحله گروهى حاضر مى شوند و در 10 گروه چهار تیمى رقابت مى نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 794

به "روزنامه قطری خاطرنشان کرد: سهمیه 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه قطری خاطرنشان کرد: سهمیه 2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید