شنبه؛ آخرین فرصت شرکت در کنکور 99

به گزارش مجله مستانه، با توجه به تمدید دوباره فرصت ثبت نام در کنکور سال 99، داوطلبان کنکور تا ساعت 24 شنبه 17 اسفند 98 فرصت دارند تا در آزمون سراسری ثبت نام نمایند.

شنبه؛ آخرین فرصت شرکت در کنکور 99

به گزارش خبرنگاران از مهر، مهلت ثبت نام در کنکور سراسری برای بار دوم تمدید شد.

ثبت نام کنکور سراسری سال 1399 برای پذیرش در رشته های با آزمون دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه )، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیغام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

آن دسته از داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور سراسری سال 1399 رشته های با آزمون دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی که در مهلت 16 تا 27 بهمن 98 پیروز به ثبت نام نشدند و همچنین متقاضیانی که در این مهلت پیروز به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته اند نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نمایند، می توانستند که در مهلت 12 تا 15 اسفند در این آزمون ثبت نام نمایند.

مهلت مجدد ثبت نام در 15 اسفندماه دوباره تمدید شد و داوطلبان امکان ثبت نام تا ساعت 24 امشب شنبه 17 اسفند 98 را یافته اند.

به این ترتیب تمامی متقاضیان کنکور 99 که پیروز به ثبت نام نشده اند و همچنین سایر متقاضیان کنکور سراسری سال 99 که در مهلت های مشخص شده در کنکور 99 ثبت نام نموده اند می توانند تا ساعت 24 شنبه 17 اسفند 98 به وسیله سایت سازمان سنجش نسبت به ویرایش اطلاعات خود در صورت احتیاج اقدام نمایند.

کنکور سراسری سال 1399 در روزهای 12 و 13 تیرماه سال 1399 برگزار می گردد و بر اساس آمار اولیه تعداد یک میلیون و 52 هزار و 530 نفر در این دوره از آزمون ثبت نام نموده اند.

اقداماتی که داوطلبان لازم است انجام دهند:

مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره 1) در آزمون سراسری سال 1399 و اطلاعیه مربوط به اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام در 24 بهمن 98 (اطلاعیه و دفترچه به وسیله پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است).

خرید کارت اعتباری ثبت نام از پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org.

مراجعه به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به نشانی: https://dipcode.medu.ir برای دریافت کدهای سوابق تحصیلی ذیل:

1. کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه های سال 1384 تا سال 1398 شاخه نظری (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و همچنین نظام آموزشی جدید 3-3-6) رشته های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی.

2. کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان با مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 تا 1398 اخذ نموده اند.

تبصره 1: دارندگان مدرک پیش دانشگاهی سال های 1391 تا 1398 در صورتی که اطلاعاتشان در بانک اطلاعاتی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش وجود نداشته و یا ناقص باشد، ابتدا برای تکمیل اطلاعات خود به آدرس اینترنتی: https://dipcode.medu.ir مراجعه نمایند. در صورت تأیید اطلاعات آنان از سوی آموزش و پرورش، می توانند تا 17 اسفند 98 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در آزمون سراسری سال 1399 ثبت نام نمایند.

تبصره 2: دانش آموزان نظام آموزشی 3-3-6 و همچنین دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی - ترمی واحدی) امسال که تا تاریخ 31 شهریور ماه سال 1399 فارغ التحصیل می شوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام در مورد سوابق تحصیلی به اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون تاریخ 2 تیرماه 1399 مراجعه نمایند.

داوطلبانی که قادر به مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نیستند یا تناقضی در مورد نمرات و مشخصات فردی مندرج در اطلاعات آموزش و پرورش مشاهده نموده اند، لازم است که به وسیله سامانه: https://dipcode.medu.ir درخواست خود را، به صورت الکترونیکی در سایت مذکور حداکثر تا آغاز ثبت نام مجدد اعلام نمایند تا در زمان ثبت نام مجدد، مسئله ای نداشته باشند.

با توجه به اینکه اطلاعات ثبت نامی داوطلبانی که در مهلت مقرر (از تاریخ 16 تا 27 بهمن 98) در این آزمون ثبت نام نموده اند روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت، لذا این داوطلبان نیز می توانند با مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی خود، و در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 733

به "شنبه؛ آخرین فرصت شرکت در کنکور 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنبه؛ آخرین فرصت شرکت در کنکور 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید