عرضه اولیه ای که ارزان تر از قیمت اولیه شد

به گزارش مجله مستانه، به گزارش خبرنگاران، نمادهای زیادی در چندماه گذشته که با فرایند افت شاخص همراه بود، عرضه اولیه شدند؛ بعضی از آن ها در همین فرایند نزولی بازار با افزایش قیمت و بعضی از آن ها مثل نماد وکبهمن از قیمت عرضه پایین تر آمده است.

عرضه اولیه ای که ارزان تر از قیمت اولیه شد

این نماد در تاریخ 19 آذر 99، با قیمت حدودی یک هزار و 400 تومان عرضه اولیه شد. فرایند صعودی خود را آغاز کرد و تا نیمه دی با سود 67 درصدی به بالاترین قیمت خود یعنی دو هزار و 350 رسید.

بعد از نیمه دی که بالاترین قیمت خود را ثبت کرد، فرایند نزولی و فرسایشی خود را آغاز کرد و تا امروز به قیمت یک هزار و 200 تومان رسید. موضوع قابل توجه این است که قیمت روز این نماد از قیمت عرضه آن پایین تر آمده و فرایند نزولی منفی 14 درصد را در طول دو ماه طی نموده است.

محمد مهدی عشریه، در تبادل نظر با خبرنگاران درباره فرایند معاملات این نماد شرح داد: در زمان عرضه اولیه این سهم، با توجه به شرایط منفی بازار سرمایه و ریزش های متوالی و فرسایشی، با فرایند کاهش قیمت در حال حاضر به قیمت یک هزار و 200 تومان در حال معامله است و در صورت بهبود بازار سرمایه و در نهایت بهبود پورتفوی سرمایه گذاری این شرکت، می تواند به رشد سهم امیدوار باشد.

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه درباره پایین تر بودن قیمت روز نماد وکبهمن از زمان عرضه اولیه آن شرح داد و گفت: عرضه اولیه وکبهمن در زمان عرضه قیمت بالایی داشت و کارشناسان معتقد بودند با توجه به قیمت آن موقع مناسبی برای عرضه آن نیست. با آغاز معاملات این عرضه اولیه با یک رشد نسبی همراه بود اما با توجه به شرایط فرسایشی بازار و قیمت بالایی که این نماد داشت، درگیر صف های فروش شد و این فرایند نزولی و فرسایشی ادامه دار است.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1395

به "عرضه اولیه ای که ارزان تر از قیمت اولیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه اولیه ای که ارزان تر از قیمت اولیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید