فرم ج متقاضیان یاری ودیعه مسکن قرمز نمی گردد

به گزارش مجله مستانه، در شرایطی که امروز مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از شروط دریافت یاری ودیعه اجاره مسکن را سبز بودن فرم ج اعلام نموده بود، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت که سابقه 5 سال سکونت و فرم ج در شروط این تسهیلات وجود ندارد.

فرم ج متقاضیان یاری ودیعه مسکن قرمز نمی گردد

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران، واجدین شرایط استفاده از تسهیلات ودیعه مسکن، فرم ج آن ها قرمز نخواهد شد و مسئله ای برای ثبت نام نمایندگان طرح اقدام ملی به وجود نمی آید. این خبر را محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود.

پیش از این پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفته بود افراد متقاضی نباید از تسهیلات یارانه ای دولت استفاده نموده باشند. فرم ج سبز، عدم مالکیت از سال 84 به بعد، تاهل یا سرپرست خانوار بودن از جمله شرایطی است که برای دریافت یاری ودیعه اجاره مسکن آمده است.

پس از این اظهارات، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در بحث کسانی که برای استفاده از این طرح در اولویت هستند، چند شرط مذکور در آئین نامه وجود دارد که یکی از آنها نداشتن مالکیت است. به این شکل طبیعی است مالکی که خانه اش را اجاره داده و در خانه دیگری مستاجر است، مجاز به استفاده از این طرح نخواهد بود. موضوع دیگر در شرایط این طرح متاهل یا سرپرست خانوار بودن است که اعلام شد.

وی با تاکید بر این موضوع که سابقه 5 سال سکونت و فرم ج در شروط طرح تسهیلات ودیعه مسکن وجود ندارد، گفت: هدف از این طرح در حقیقت یاری ودیعه اجاره برای مستاجرین است که در حد توان بخشی از پولی که لازم دارند، تامین گردد. خوشبختانه شرایط خوبی هم ایجاد شد و از نظر میزان پرداختی، مستاجران قدرت پیدا می نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه توضیح داد: این قاعده در بحث ثبت نام نمایندگان در طرح اقدام ملی هم وجود دارد. به این منظور کسانی که در این طرح ثبت نام نموده اند در صورت استفاده از این تسهیلات، فرم ج آن ها قرمز نشده و برایشان مسئله ای پیش نخواهد آمد.

وی ادامه داد: در طرح اقدام ملی تا زمانی که واحد واجدین شرایط آماده گردد، شرط و فرض این است که ثبت نام نمایندگان این طرح با آنالیز های انجام گرفته مستاجر هستند. افرادی که در گروه های هدف از جمله کارگران، حقوق بگیران، افراد تحت پوشش، زنان خودسرپرست و دیگر گروه های مدنظر باشند هیچ نگرانی برای شان بابت استفاده از این تسهیلات وجود ندارد. این موارد، دو مقوله جدا از یکدیگر هستند و استفاده از این تسهیلات ارتباطی با طرح اقدام ملی ندارد. همچنین در این طرح مستاجران ساکن در شهرهای جدید نیز می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

محمودزاده درخصوص موضوع نگرانی مستاجران بابت اینکه موجرها به واسطه بعضی موارد از پذیرفتن پول ودیعه به این شکل سرباززده و بهانه هایی همچون اخذ مالیات و این موارد را مطرح می نمایند، گفت: این موضوع هیچ مالیاتی برای موجرها به همراه نخواهد داشت چرا که این وام به اسم مستاجر بود و تنها گیرنده مالک است. این امتیازی است که به مستاجر داده می گردد و به هیچ عنوان مالیاتی پرداخت نخواهند کرد چون واحدهای زیر 150 متر به هیچ عنوان مشمول مالیت نمی شوند.

وی ادامه داد: این مساله نیازمند اطلاع رسانی بیشتر است چون شرایط ایجاد شده که واجدین شرایط بتوانند به بهترین شکل استفاده را داشته باشند.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 916

به "فرم ج متقاضیان یاری ودیعه مسکن قرمز نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرم ج متقاضیان یاری ودیعه مسکن قرمز نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید