اخبار اقتصادی

آیین آغاز عملیات ساخت دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول برگزار گشت

آیین آغاز عملیات ساخت دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول و بهره برداری از فاز نخست محوطه سازی این دانشگاه با حضور مجازی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گشت.

28 مهر 1399

نرخ بیکاری در استان تهران به 8.6 دهم درصد رسیده است

استاندار تهران گفت: نرخ بیکاری در استان تهران به 8.6 دهم درصد رسیده است.

28 مهر 1399

درددل کارگران هفت تپه با قالیباف ، وعده بهره برداری از کارخانه سیمان اندیمشک تا سال آینده

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در جریان دیدار و گفت وگو با رییس مجلس، خواستار رسیدگی به مسائل شان شدند.

26 مهر 1399

بانک مرکزی، ضوابط صدور کیف الکترونیک پول

خبرنگاران - بانک مرکزی ضوابط صدور کیف الکترونیک پول را تحت عنوان ضوابط فعالیت مؤسسات اعتباری و راهبران کیف الکترونیک پول در نظام پرداخت کشور را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

25 مهر 1399

جشنواره های مهم سینمایی خواهان حمایت سیاسیون شدند

کن، ونیز، برلین، تورنتو و شماری از دیگر جشنواره های مهم سینمایی دنیا خواهان حمایت سیاست گذاران بازار در روزهای پساکرونایی شدند.

25 مهر 1399

خبرنگاران چالدران دارای کمترین تعداد ابتلا به بیماری کرونا در آذربایجان غربی است

ارومیه- خبرنگاران- فرماندار چالدران با اشاره این که به بیماری منحوس کرونا همچنان در سطح کشور و شهرستان شیوع دارد، گفت: این شهرستان به لحاظ آماری با همکاری مردم و مسوولان در رتبه آخر استان در زمینه ابتلا به این بیماری واقع شده است.

21 مهر 1399

کانادا با مشکل کاهش مهاجرت ناشی از کووید 19 چگونه کنار خواهد آمد؟

کووید-19 برنامه دولت کانادا برای افزایش شمار مهاجران در امسال را به هم ریخته است.

19 مهر 1399

بیشترین نرخ سود بانک ها در سال 99

نرخ سود سپرده بانکی در حال حاضر بین هفت تا 18 درصد است و این انتخاب شماست که کدام بانک و کدام حساب سپرده را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. شورای پول و اعتبار در آخرین مصوبه خود، سقف نرخ سود بانکی را برای انواع حساب های سپرده افزایش داد. در این مصوبه سه نوع...

16 مهر 1399

تولیدمحتوا در شبکه ملی اطلاعات 4 میلیون شغل ایجاد می نماید

شبکه ملی اطلاعات دارای سه لایه زیرساخت، خدمات و محتواست که از سوی مرکز ملی فضای مجازی مسئولیت هر بخش به یکی از دستگاه ها سپرده شده است. این شبکه در لایه محتوا به نظر می رسد آنچنان نتوانسته رشد قابل قبولی داشته باشد. به همین دلیل روزنامه ایران به سراغ کارشناسان...

14 مهر 1399

چشمه علی دامغان میزبان هفتمین جشنواره ملی پسته ایران

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، مهدی قاسمی روز پنجشنبه 23 مردادماه 1399 با اعلام این خبر اضافه کرد: مراسم افتتاحیه و اختتامیه هفتمین جشنواره ملی پسته ایران دامغان، روزهای پنجشنبه و جمعه 23 و 24 مردادماه در چشمه...

13 مهر 1399

تصویر و جزئیات ملاقات ظریف و قالیباف ، ساختار وزارت خارجه تغییر می نماید؟

مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از ارائه پیشنهاد شکل گیری وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل و آمادگی مجلس برای آنالیز و در دستور کار قراردادن این موضوع از سوی قالیباف در ملاقات وی با وزیر امور خارجه اطلاع داد.

11 مهر 1399

خبرنگاران نماینده مجلس: نگاه وزیر پیشنهادی صمت، راهبردی است

لارستان- خبرنگاران- عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه و رویکرد وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به این حوزه مثبت، راهبردی و قابل دفاع است.

9 مهر 1399

مقام اطلاعاتی روسیه برطرف مسئله دستگیری شهروندان روسی در بلاروس را خواهان شد

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه حل و فصل سریع تر بازداشت شهروندان روسی در بلاروس را خواهان شد.

1 مهر 1399

استیکر یاری اقتصادی در اینستاگرام

جمع آوری یاری اقتصادی می تواند 30 روز ادامه یابد، اما در زمان های 30 روزه تمدید گردد. در انتها این فرایند، این پول به حساب بانکی تعیین شده واریز خواهد شد. اطلاعات مربوط به کسانی که یاری اقتصادی نموده اند مخفی می ماند، اما دریافت کننده، نام کاربری، نام...

31 شهریور 1399

چین نسبت به تشدید تنش در رابطه با انگلیس هشدار داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، لیو شیائو مینگ سفیر چین در انگلیس در جریان نشست خبری در لندن در ارتباط با تشدید تنش در روابط کشورش و انگلیس هشدار داد.

31 شهریور 1399

خبرنگاران همسان سازی حقوق بازنشستگان و تکمیل 4 هزار پروژه عمرانی تا انتها دولت

رشت - خبرنگاران - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه از همسان سازی پرداخت حقوق بازنشستگان با شاغلان از مهرماه اطلاع داد.

31 شهریور 1399

3 ایراد طرح جهش فراوری و تامین مسکن

نایب رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی گفت: کلیت طرح یاد شده دولت را مکلف به این موضوع نموده تا به وسیله تجمیع تمام منابع درآمدی بخش مسکن در قالب صندوق ملی مسکن مدیریتی را با اختیارات روشن به وزیر راه و شهرسازی و شورای عالی مسکن تفویض کند.

29 شهریور 1399

تازه های کرونایی جهان؛ بیش از 16 و نیم میلیون نفر در جنگ با کوویدـ19

شمار مبتلایان به ویروس کرونا با تداوم همه گیری آن در نقاط مختلف دنیا از مرز 16 و نیم میلیون عبور کرده است.

29 شهریور 1399

28 درصد کسری بودجه تامین شد

از آنجا طبق برآوردها بودجه سالجاری حدود 150 میلیارد تومان کسری دارد، تا به امروز بیش از 42 هزار و 500 میلیارد تومان آن از طریق انتشار اوراق تامین شده است. همچنین، طبق گفته رئیس مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی خزانه داری کشور تا سرانجام شهریور...

28 شهریور 1399

تاکید مجلس عراق بر ضرورت حفظ حاکمیت و منافع بغداد در مذاکرات با واشنگتن

عضو مجلس عراق از ترتیبات دولت عراق برای دور جدید مذاکره با واشنگتن اطلاع داد و گفت که مجلس به طرف مذاکره کننده عراقی سفارش نموده به زیان حاکمیت عراق با آمریکایی ها سازش نکند.

27 شهریور 1399
تعداد: (305)