قالیباف: هزینه کردن در ورزش پول دور ریختن نیست

به گزارش مجله مستانه، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که هزینه کردن در ورزش دور ریختن پول نیست.

قالیباف: هزینه کردن در ورزش پول دور ریختن نیست

به گزارش خبرنگاران، محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاح خانه کشتی شهید صدرزاده گفت: من از مسئولان فدراسیون، حمایت های وزیر ورزش و جوانان همه دست اندرکاران که کوشش کردند این مجموعه را به این زیبایی بازسازی نمایند تا محل پرورش پهلوانان آینده باشد، تشکر می کنم. در این محفل یاد همه شهدا به ویژه شهدای ورزشی را گرامی می داریم.

وی اضافه کرد: به عنوان یک خدمتگزار این نکته را می گویم که یکی از موضوعات مهم اجتماعی امروز از هر منظری نگاه کنیم، بحث مربوط به ورزش است. ورزشکار حاشیه و اضافی نیست، ورزش در متن جامعه و زندگی یکایک افراد می تواند تاثیرگذار باشد. ورزش موضوع فردی است و هم در جامعه، خانواده، ملی و جهانی می تواند تاثیر گذار باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت های خود یادآور شد: ورزش در عرصه مالی، اجتماعی، فرهنگی و محیط زیست نقش کلیدی دارد، فقط کافی است به ابعاد این موضوع توجه کنید. اگر گفته می گردد هزینه کردن در ورزش سرمایه گذاری است از همین ابعاد است.

قالیباف با شاره به اینکه ورزش بر رشد مالی کشورها هم تاثیر می گذارد عنوان نمود: امروز در سلامت جسمی و روحی جامعه و پیشگیری از آسیب ها، ورزش تاثیر گذار است. در حوزه های سیاسی هم می بینید چگونه افتخار آفرینان در رشته های مختلف در شناختن فرهنگ سرزمین موثر هستند و در ارتباطات بین المللی و صلح جهانی تاثیر میگذارند. در جامعه ما که جزو جوانترین جامعه جهان هستیم اوقات فراغت غنی شده و تفریحات سالم با کمترین هزینه فقط در ورزش دیده و لمس می گردد. وظیفه همه ما این است که ورزش از بعد قهرمانی و همگانی توجه کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعدادیابی در ورزش اظهار داشت: توجه به پایه های ورزش و استعدادیابی موضوع مهم و جدی است. بیش از 40 سال از انقلاب می گذرد و من به عنوان یک خدمتگزار توفیق خدمت را داشتم. امروز نمی توانم بگویم باید و باید یا این وعده را بدهم این کار یا آن کار را خواهیم کرد. من همواره به ورزش باور داشتم همانطور که نقش مسجد را در نوجوانی و جوانی دیدم نقش ورزش در زندگی خودم دیدم.

قالیباف با اشاره به اینکه به موضوع ورزش به صورت جدی پرداخته، توضیح داد: زمانی که در نیروی انتظامی بودم به ورزش توجه داشتم. همانطور که دیدید باشگاه پاس راه اندازی شد و در همه رشته ها فعالیت داشت، تا قهرمانی کشور و معرفی چهره ها پیش رفت. قهرمانی پاس در فوتبال کشور در آن دوره رخ داد. زمانی که در شهرداری بودم به موضوع ورزش عمیقاً توجه کردم، بیش از 1000 زمین چمن در شهر تهران ساخته شد، سالن های متعدد و استادیوم های چند هزارنفری ساخته شد. اینهاست که جوانان را زنده نگه می دارد. حالا که در اینجا هستم توفیق و خدمت دارم، پای همه چیز هستیم چون هزینه کردن در ورزش پول دور ریختن نیست.

وی اضافه کرد: البته شرایط مالی در کشور سخت است اما نباید از مسائل تربیتی، فرهنگی و اوقات فراغت غفلت کرد، به خصوص در این بحران کرونا. باید بیش از گذشته توجه کنیم، دست به دست هم دهیم، با اعتماد کوشش و کار نموده تا بتوانیم با تحریم ها مبارزه کنیم .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1492

به "قالیباف: هزینه کردن در ورزش پول دور ریختن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: هزینه کردن در ورزش پول دور ریختن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید