مستر کلاس آفرینش در موسیقی ایرانی با حضور شریف لطفی در همدان

به گزارش مجله مستانه، به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان همدان، مستر کلاس آفرینش در موسیقی ایرانی با تدریس استاد شریف لطفی 17 آبان ماه سال جاری در آکادمی موسیقی آهنگ برگزار می گردد.

مستر کلاس آفرینش در موسیقی ایرانی با حضور شریف لطفی در همدان

به گزارش خبرنگار از ، جلال الدین سروش، مسئول واحد موسیقی حوزه هنری همدان در مورد لزوم برگزاری این دوره گفت: موسیقی از غرب به شکل نُت وارد ایران شد و آهنگسازان ایرانی جهت بومی سازی این هنر فرنگی اقدامات و پژوهش هایی انجام دادند که حاصل آن آفرینش در موسیقی ایرانی است.

او، آفرینش در موسیقی ایرانی را دارای سه رکن اصلی دانست و اضافه کرد: مبنا قرار دادن اصول سنتی، استفاده از قوانین علم آکوستیک و قابلیت و محدودیت های ذاتی در طبیعت انسان سه رکن مهم این مِتُد می باشد.

سروش به صندلی علمی شریف لطفی در موسیقی ایران اشاره نمود و گفت: تالیف کتابروش نوین مبانی اجرای موسیقی در سال 1381، نخستین عضو و از بنیانگذاران شورای ارزشیابی هنرمندان ایران، دریافت جایزه لوح زرین و دیپلم افتخار برای موسیقی فیلم مادیان، عضویت در هیئت تحریریه و مسئول بخش موسیقی فصلنامه هنر، عضویت در هیئت علمی سمینار مدیریت و هنر در حوزه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را می توان از فعالیت های شریف لطفی نام برد.

او مخاطبان این برنامه را موزیسین هایی که دوره عالی موسیقی را طی نموده اند دانست و توضیح داد: این کارگاه با مشارکت انجمن فیلارمونیک ایران و آکادمی موسیقی آهنگ برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای ثبت نام در این کارگاه می توانند به حوزه هنری استان همدان (32517290) و آکادمی موسیقی آهنگ (32522135) مراجعه نمایند.

همچنین برای شرکت نمایندگان در این کارگاه، گواهی شرکت در دوره از سوی حوزه هنری استان همدان صادر خواهد شد.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 465

به "مستر کلاس آفرینش در موسیقی ایرانی با حضور شریف لطفی در همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستر کلاس آفرینش در موسیقی ایرانی با حضور شریف لطفی در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید