نحوه اتو کردن انواع پارچه [13 نوع پارچه!]

به گزارش مجله مستانه، هر کدام از انواع پارچه ها به اتو کردن با روش متفاوتی احتیاج دارند. با این که اتو کردن یک فرآیند نسبتاً ساده است، اگر قبلاً آن را انجام نداده باشید، می تواند تا حدودی برای شما مشکل باشد. یادگیری نحوه اتو کردن انواع پارچه ممکن است در نگاه اول غیر کاربردی به نظر برسد، اما تاثیر زیادی در آراسته به نظر رسیدن شما دارد.

نحوه اتو کردن انواع پارچه [13 نوع پارچه!]

پارچه های مختلف به تکنیک های مختلف اتو احتیاج دارند و مهم ترین ترفند این است که بدانید هر پارچه چگونه به اتوی شما واکنش نشان می دهد و آیا بخار و آب برای اتو کردن پارچه موردنظر شما ضروری است یا خیر.

در ادامه تکنیک های مراقبت و اتو کردن برای چندین نوع پارچه را مشاهده خواهید کرد که در حفظ شکل ظاهری لباس و پارچه به شما یاری زیادی می نمایند. با ما همراه باشید.

نحوه اتو کردن انواع پارچه

1. اتو کردن انواع پارچه استات

برای جلوگیری از سوختن پارچه در روند اتو کردن پارچه استات، از دمای پایین و حالت بدون بخار بهره ببرید و بهتر است اتوکشی پارچه را زمانی که مرطوب است انجام دهید.

2. پارچه کبریتی

برای اتو کردن پارچه کبریتی، پارچه را روی یک حوله سفید مخملی قرار دهید و از داخل آن را اتو کنید. حتی می توانید از دست خود برای صاف کردن پارچه بهره ببرید.

3. اتو کردن انواع پارچه پنبه ای

برای اتو کردن پارچه پنبه، توصیه می گردد با استفاده از دمای بالا، پنبه را در حالی که مرطوب است اتو کنید.

بیشتر بخوانید: جرم گیری اتو پرس در منزل و از بین بردن رسوبات اتو پرس

4. پارچه توری

در روند اتو کردن پارچه توری حتماً از پارچه ای بین پارچه توری و اتو بهره ببرید. هرگز مستقیماً خود پارچه توری را اتو نکنید؛ چون ممکن است پارچه را بسوزانید.

در این شرایط دما را روی کمترین مقدار تنظیم کنید و از استفاده از حالت بخار بپرهیزید. بهتر است مطمئن شوید که پارچه صرفا مرطوب است و خیس نیست.

5. اتو کردن پارچه کتان

برای اتو کردن پارچه کتان، قبل از اتوکشی حتماً لباس خود را پشت و رو کنید.

6. اتو کردن پارچه پلی استر

اتو را روی حرارت کم یا میانه قرار دهید. بهتر است زمانی که پارچه مرطوب است آن را اتو کنید؛ بنابراین پارچه خود را کمی مرطوب کنید و آن را از بالا به پایین اتو کنید.

اتو را محکم روی چین ها فشار دهید و در صورت لزوم دوباره آن ها را خیس کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

محاسبه رایگان هزینه خشکشویی در محل!

7. پارچه ریون

به منظور اتو کردن پارچه ریون دما را روی حرارت کم تنظیم کنید و پارچه را از داخل اتو کنید. با اتو کردن در قسمت های کوچک تر از کشیده شدن لباس جلوگیری کنید.

8. پارچه ساتن

پارچه را از پشت اتو کنید. بعلاوه در روند اتو کردن پارچه ساتن از مرطوب بودن پارچه اطمینان حاصل نموده و از بخار استفاده نکنید.

9. پارچه ابریشم

پارچه ابریشم را باید از پشت اتو کنید. بعلاوه برای اتو کردن پارچه ابریشمی دما را روی کمترین مقدار تنظیم نموده و از بخار استفاده نکنید.

10. اتو کردن انواع پارچه پشم

به منظور اتو کردن پارچه پشمی از یک پارچه مرطوب بین اتو و پارچه بهره ببرید.

با حرارت ملایم اتو نموده و از بخار آب بهره ببرید. هنگام اتو کردن این مواد، پارچه نباید مستقیماً با اتو تماس داشته باشد؛ زیرا ممکن است بسوزد.

11. پارچه نخی

برای اتو کردن پارچه نخی، دما را روی بالاترین درجه تنظیم کنید و در حالی که هنوز پارچه مرطوب است آغاز به اتو کنید.

اگر پارچه خشک است، آن را با یک بطری اسپری مرطوب کنید یا از تنظیمات بخار روی اتو بهره ببرید تا پارچه مرطوب گردد.

12. پارچه پولکی

هرگز پارچه ها را از سمت پولکشان اتو نکنید؛ زیرا اتو کردن پارچه پولکی با این روش می تواند باعث آب شدن پولک یا چسب پولک گردد.

خدمات خشکشویی در محل با تیم خبرنگاران

اگر به از بین بردن چین و چروک پارچه احتیاج دارید، با احتیاط از بخار اتو بهره ببرید و در حالت بخار اتو را کمی از لباس دور نگه دارید.

بیشتر بخوانید: دلیل اتوماتیک نکردن آبگرمکن چیست؟

13. پارچه ابریشم مصنوعی

در روند اتو کردن پارچه ابریشمی مصنوعی، برای جلوگیری از کشیده شدن پارچه ابریشم، در قسمت های کوچک تر با دمای کم و از داخل به بیرون لباس را اتو کنید.

نکته: برای اتو کردن پارچه، حتماً برچسب داخل لباس خود را مورد آنالیز قرار دهید تا دستورالعمل های توصیه شده برای مراقبت از پارچه را بهتر رعایت کنید.

در این مقاله از مجله خبرنگاران کوشش کردیم تا شما را با نحوه اتو کردن انواع پارچه بیشتر آشنا کنیم. اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید آن را به وسیله بخش نظرات با ما در میان گذاشته و پاسخ خود را در زمانی کوتاه دریافت کنید.

بعلاوه نباید فراموش کنید که شما برای اتو کردن لباس های خود می توانید از سرویس خشکشویی در محل خبرنگاران بهره ببرید.

منبع: آچاره
انتشار: 23 آبان 1401 بروزرسانی: 23 آبان 1401 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 2042

به "نحوه اتو کردن انواع پارچه [13 نوع پارچه!]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه اتو کردن انواع پارچه [13 نوع پارچه!]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید