هشدار وزیر بهداشت درباره اوج گیری مجدد کرونا در کشور با ورود احتمالی مهاجران افغان

به گزارش مجله مستانه، وزیر بهداشت وقوع ناآرامی ها و مهاجرت احتمالی شهروندان افغانستانی را یکی از تهدیدها برای اوج گیری دوباره کرونا دانست و گفت: با توجه به اینکه قم مقصد بسیاری از این مهاجران خواهد بود، محتمل است با ورود این مهاجران به این استان و عدم رعایت دقیق شیوه نامه ها به وسیله آنان شاهد اوج گیری مجدد بیماری باشیم.

هشدار وزیر بهداشت درباره اوج گیری مجدد کرونا در کشور با ورود احتمالی مهاجران افغان

به گزارش خبرنگاران، دکتر سعید نمکی در سفر به قم در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا با بیان این مطلب گفت: ویروس کرونا در آینده جهش های متعددی خواهد داشت و احتمالاً ویروس های آینده، واکسن را هم زیر سوال خواهد برد.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون صددرصدی هم نمی تواند باعث ایمنی کامل جامعه گردد،اظهارکرد: تنها راه مبارزه با ویروس رعایت شیوه نامه های بهداشتی است چرا که واکسیناسیون شخص را رویین تن نمی کند.

نمکی از خیزهای بیشتر کرونا در آینده اطلاع داد و گفت: نمی توان مردم را در به وجود آمدن خیزها و پیک های کرونا مقصر دانست چرا که در تعطیلی های قبلی همچنان مترو، رستوران ها و دیگر کارخانه های فراوری بیماری فعالیت می کردند.

وزیر بهداشت اضافه نمود: نظام بهداشت و درمان متولی اقتصاد کشور و تامین بسته های حمایتی نبوده و نیست اما این بخش ها جور و زحمت بیشماری برای ما به همراه داشته اند.

وی ضمن اشاره به شیوه مدیریت بیماری در سطح کشور گفت: تنها در روزهای نخست به حرف ما گوش می دادند اما در ادامه فقط ما یک رای در ستاد ملی مقابله با کرونا داشتیم. در صورتی که در هیچ جای جهان چنین وضعی نبوده است.

نمکی با بیان اینکه بگو مگوها مسئله ای را حل نمی کند، گفت: در حال حاضر تنها با همکاری و همدلی تمامی نهادها و دستگاه ها می توانیم از مسائل عبور کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه به تحریم های ظالمانه آمریکا در حوزه سلامت و درمان اشاره نمود و گفت: با وجود ادعای دروغ مقامات رژیم آمریکا، تحریم ها مانع بزرگی برای تهیه و تامین دارو و تجهیزات کشور ایجاد نموده است.

وی بعلاوه از احتمال وجود خیز تازه بیماری اطلاع داد و گفت: ما هنوز به قله و پیک بیماری نرسیده ایم و محتمل است با عادی انگاری، بیماری رشد و شدت بی بیشتری پیدا کند.

وزیر بهداشت به افزایش ظرفیت بهداشت و درمان کشور در دو سال گذشته اشاره نمود و گفت: در این مدت تخت های آی سی یو در کشور دو برابر افزایش یافته و 1500 دستگاه اکسیژن ساز به مراکز درمانی فرستاده شده است.

بنابر اعلام وبدا، نمکی بعلاوه به درخواست روزهای گذشته مبنی بر تعطیلی کشور به مدت دو هفته اشاره نمود و گفت: دلهره از فروپاشی نظام سلامت و خستگی کادر درمان عامل اصلی نگارش انتشار این نامه بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1640

به "هشدار وزیر بهداشت درباره اوج گیری مجدد کرونا در کشور با ورود احتمالی مهاجران افغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر بهداشت درباره اوج گیری مجدد کرونا در کشور با ورود احتمالی مهاجران افغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید