والیبال ایران باید فراتر از آسیا باشد اما این شیوه برنامه ریزی به والیبال لطمه می زند

به گزارش مجله مستانه، تهران (پانا) - سرمربی تیم والیبال شهرداری گنبد با انتقاد از تعطیل شدن لیگ برتر معتقد است با این سیستم برنامه ریزی والیبال ایران آسیب خواهد دید.

والیبال ایران باید فراتر از آسیا باشد اما این شیوه برنامه ریزی به والیبال لطمه می زند

بزرگ جزیده در گفت وگو با پانا، درباره عملکرد تیم والیبال شهرداری گنبد در فصل جاری لیگ برتر والیبال گفت: خوشبختانه تیم شهرداری گنبد فرایند رو به رشدی دارد و نوع بازی بازیکنان ما را امیدوار کرده است. در بازی آخر مغلوب تیم راهیاب ملل مریوان شدیم اما در همین بازی هم مستحق باخت نبودیم و اگر کمی تمرکز می کردیم قطعاً نتیجه طور دیگری رقم می خورد. متأسفانه ما دو هفته پاسور باتجربه خودمان را به خاطر بیماری از دست دادیم و نبود او به لحاظ روحی و روانی باعث افت تیم ما شد. در بازی با مریوان و شکستی که متحمل شدیم نبود تمرکز کار دست ما داد و حتی در ست چهارم مجبور شدیم از چوگان که به لحاظ جسمی هم حال خوشایندی نداشت استفاده کنیم اما شرایط خوب پیش نرفت و به دلیل عدم تمرکز بازی را واگذار کردیم.

وی ادامه داد: من بعد از چند بازی به تیم محلق شدم و متأسفانه تیم در همان ابتدای فصل خوب بسته نشد. اما من هدفم پس از قبول هدایت تیم این بود که به لحاظ ذهنی و روحی تغییراتی در بازیکنان ایجاد کنم و خوشبختانه با پیروزی هایی که کسب کردیم شخصیت به تیم ما برگشت. به اعتقاد من جوانگرایی در والیبال به این معنی نیست که ما تعداد زیادی بازیکن جوان و بی تجربه را در کنار هم قرار دهیم اما شرایط استفاده از این جوانان را در لیگ برتر نداشته باشیم. بلکه جوانگرایی به این معنی است که دو تا سه بازیکن جوان زیر 23 سال در ترکیب تیم حضور داشته باشند که دست مربی برای استفاده از این بازیکنان در کنار بازیکنان باتجربه باز باشد. در چنین شرایطی بازیکنان جوان هم با انگیزه به میدان می آیند چرا که می دانند در صورت تلاش می تواند به سرعت به تیم اصلی برسند.

سرمربی تیم شهرداری گنبد همچنین در مورد تعطیلی لیگ برتر والیبال اظهار کرد: این تعطیلی به خاطر حضور تیم فولاد سیرجان به مسابقات جام باشگاه های جهان رخ داد. به هر حال تیم فولاد سیرجان قهرمانی لیگ برتر است و همچنین توانست در قاره آسیا به عنوان قهرمان شناخته شود بنابراین باید در این مسابقات مهم و بزرگ شرکت می کرد و امیدوارم پیروز باشند و بتوانند عملکرد خوبی ارائه بدهند. اما این که برای چند بازی کل برنامه لیگ برتر تغییر کرد و ما با تعطیلی دو هفته ای روبرو شویم به نظرم کار درست و حرفه ای نبود. در این شرایط بهتر بود بازی های تیم سیرجان در لیگ برتر یا زودتر و یا در زمان دیگری در تعطیلات نیم فصل برگزار می شد نه اینکه به خاطر دو تا سه بازی باید لیگ تعطیل می شد.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه ما امسال فشردگی در لیگ هم داریم. الان شرایط طوری است که ما باید تا آخر اسفند مسابقات را تمام کنیم و این موضوع به بازیکنان فشار زیادی می آورد. بنابراین به نظرم بهتر بود برنامه ریزی درستی صورت می گرفت و برای تیم سیرجان طور دیگری برنامه ریزی می کردند نه اینکه به خاطر یک تیم برنامه بقیه تیم ها هم تغییر می کرد. این اتفاق ها برای والیبالمان خوب نیست و تمام برنامه ریزی ها به هم می ریزد. باید تصمیم گیری ها بهتر انجام شود و فدراسیون از قبل پیش بینی برخی اتفاقات را داشته باشد. والیبال ایران باید فراتر از آسیا عمل کند و تقویم فدراسیون با تقویم فدراسیون جهانی برابر باشد. این شیوه برنامه ریزی فقط به والیبال لطمه می زند.

سرمربی تیم والیبال شهرداری گنبد در مورد فشردگی مسابقات لیگ والیبال اظهار کرد: متأسفانه فشار مسابقات زیاد است و از طرفی برگزاری رقابت ها در مدت زمان کم، تأخیر پروازها و مسیرهای اتوبوسی، شرایط را سخت تر کرده است. سرمربیان تیم ها باید در ابتدای فصل اعتراض خود را نسبت به این شیوه برگزاری اعلام می کردند. در حال حاضر در جریان برگزاری رقابت ها اعتراض کردن فقط تمرکز مربیان و بازیکنان را به هم می زند. برخی قوانین آیین نامه لیگ برتر هم به نظرم ایراد دارند که البته معتقدم قبل از رسیدگی به موضوع آیین نامه باید ساختار باشگا ها در ایران سر و سامان بگیرد و تیم ها برای آینده خود برنامه ریزی کنند. ایرادهای آیین نامه برگزاری مسابقات باید اصلاح شود تا کیفیت لیگ بالا برود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1807

به "والیبال ایران باید فراتر از آسیا باشد اما این شیوه برنامه ریزی به والیبال لطمه می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال ایران باید فراتر از آسیا باشد اما این شیوه برنامه ریزی به والیبال لطمه می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید