چرا الکاظمی به تهران و ریاض سفر می نماید؟

به گزارش مجله مستانه، ایسنا نوشت: نماینده فراکسیون حزب دموکرات کردستان در مجلس عراق با تاکید بر اهمیت روابط خارجی بدون دخالت های داخلی تاکید نمود که سفر به ایران، عربستان و آمریکا ضروری و مثبت است.

چرا الکاظمی به تهران و ریاض سفر می نماید؟

دانه محمد، عضو فراکسیون حزب دموکرات کردستان در مجلس عراق در گفتوگو با خبرگزاری ملی عراق(نینا) گفت: ما خواستار روابط خارجی هستیم؛ روابطی که اساس آن ها احترام متقابل، عدم دخالت و عدم تحمیل سیاست ها است.

وی تاکید نمود: سفرهای خارجی خصوصا به ایران، عربستان و آمریکا ضروری و مثبت است زیرا این کشورها تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر سیاست های داخلی و خارجی عراق دارند.

محمد خاطر نشان کرد: اگر این سفرها در راستای حمایت سیاسی، امنیتی، نظامی و مالی از عراق در این شرایط سخت باشد ، این مساله بسیار مثبت خواهد بود به خصوص اگر حمایت ها بدون عوض باشد و به دنبال آن دخالت های سیاسی در امور داخلی نباشد.

این نماینده عراقی همچنین گفت: امیدوارم که حمایت ها با حسن نیت و حسن همجواری و به سود دو طرف در راستای ایجاد روابط بین المللی مشترک باشد.

بر اساس این گزارش، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق قرار است در هفته جاری سفری به ایران و عربستان و همچنین آمریکا داشته باشد.

یک منبع مطلع عراقی اعلام نموده بود که این سفر الکاظمی در راستای کاهش تنش میان تهران و ریاض و همچنین نزدیک کردن دیدگاه های تهران و واشنگتن است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 995

به "چرا الکاظمی به تهران و ریاض سفر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا الکاظمی به تهران و ریاض سفر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید