کک سازی ذوب آهن اصفهان در جهت سبز

به گزارش مجله مستانه، خبرگزاری خبرنگاران- عملکرد مناسب و بهینه درب های فلکسیبل نقش به سزایی در کاهش و کنترل آلایندگی های باتری کک سازی دارد لذا به منظور تکمیل فرایند کنترل آلایندگی در این بخش ،ساخت ، نصب و راه اندازی تمیز کننده درب های باتری شماره 3 در دستور کار مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی نهاده شد.

کک سازی ذوب آهن اصفهان در جهت سبز

به گزارش خبرنگاران، محسن قاسمی مهندس ارشد تعمیرات مکانیک مدیریت فراوریات کک و مواد شیمیایی در این خصوص گفت : از زمان راه اندازی باتری شماره سه و ماشین های فراوری کک،مکاهمم های تمیزکننده به علت عدم کارایی مناسب و وجود ایرادات اساسی در طراحی و ساخت مورد استفاده قرار نگرفتند و لذا تمیزکاری به صورت دستی و کُند انجام می گرفت که به علت شرایط محیطی روی باتری و ارتفاع هفت متری درب ها،تمیز کاری در ارتفاع غیرممکن و در نواحی در دسترس ،کیفیت لازم را نداشت.

قاسمی با اشاره به اینکه مکاهمم های تمیزکننده دارای چهار تیپ مختلف و شامل تمیزکننده درب و رام در بازکن و بعلاوه تمیزکننده درب و رام ماشین تخلیه می شوند ، خاطر نشان کرد : بازسازی و راه اندازی تمیز کننده ها ابتدا قرار بود به وسیله شرکت های خارجی از کشورهای چین،اکراین،اسپانیا و ایتالیا به انجام برسد که به علت تحریم ها امکان پذیر نشد و باری دیگر تلاشگران بخش کک سازی در این عرصه هم همت کردند و این پروژه را در دست گرفتند و با یک برنامه ریزی گسترده به خاتمه رساندند.

راه اندازی تمیز کننده کک سازی ضامن افزایش عمر و عملکرد درب های فلکسیبل است

وی گفت : با راه اندازی تمیزکننده کک سازی کیفیت و سرعت تمیزکاری درب و رام به صورت چشمگیری افزایش یافت که منجر به افزایش عمر و عملکرد بهتر درب های فلکسیبل و در نتیجه کاهش آلودگی محیط زیست شد .

تمیز کننده در مدت10ماه و با1460نفر ساعت ساخته شد

این تلاشگر بخش فراوریات کک و مواد شیمیایی توضیح داد : سعی بر این بود در ساخت و راه اندازی این تجهیزات تا جای امکان از پلت فرم اصلی استفاده گردد و تغییرات اساسی در سایر تجهیزات اجراء گردد . بیشتر قطعات مورد احتیاج در تعمیرگاه مرکزی این مدیریت و مابقی در کارگاههای ساخت کارخانه (اسکلت فلزی و مکانیکی) ساخته شده است. از آنجایی که این پروژه می بایست توأم با ادامه فراوری کک انجام می گرفت،کوچکترین وقفه ای در فراوری کک ایجاد نکرد و در مدت10ماه و با1460نفر ساعت به انجام رسید.برای راه اندازی این تجهیزات حدود4000قطعه مختلف از وزن50گرم تا700کیلو گرم ساخته شده و بروی تجهیزات نصب شد.

صرفه جویی ارزی و بومی سازی

قاسمی ضمن اشاره به اقدامات اجرا شده بر روی تمیزکننده درب ماشین تخلیه، تمیزکننده رام ماشین تخلیه و تمیزکننده درب ماشین درب بازکن ، گفت : با راه اندازی و بهره برداری از تمیزکننده ها ضمن صرفه جویی ارزی به مبلغ 400 هزار دلار دانش فنی طراحی و ساخت این مکاهمم ها در شرکت ذوب آهن بومی سازی شد و این مهم با توجه به شرایط تحریم با همت و غیرت نیروهای تعمیرگاه مرکزی، دفتر فنی،برق و اتوماسیون مدیریت فراوریات کک و مواد شیمیایی به انجام رسید.

امیر یونسی مهندس برق هم ضمن تشریح اقدامات اجرا شده جهت بهینه سازی تجهیزات الکتریکی ماشین تخلیه و دربازکن ، گفت : در راستای کاهش آلودگی هوای منطقه و پایبندی به خط مشی زیست محیطی شرکت،سیستم تمیز کننده سلول های کک جهت جلوگیری از نشت گاز کک مورد آنالیز نهاده شد.این سیستم شامل دو مکاهمم تمیز کننده درب و تمیز کننده رام سلول است که بر روی دو ماشین تخلیه و دربازکن واقع شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1665

به "کک سازی ذوب آهن اصفهان در جهت سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کک سازی ذوب آهن اصفهان در جهت سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید