ایمنی بیمارستان ها و مراکز تجمعی؛ اولویت آتش نشانی در سال 1400

به گزارش مجله مستانه، معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اولویت های حوزه ایمنی و ایمن سازی این سازمان را در سال جاری تشریح کرد.

ایمنی بیمارستان ها و مراکز تجمعی؛ اولویت آتش نشانی در سال 1400

محمود قدیری در گفت وگو با خبرنگاران، درباره اولویت های معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در حوزه ایمنی و ایمن سازی در سال جاری اظهار کرد: در حوزه ایمنی چند سالی است که حوادث ناگواری را تجربه کرده ایم.

وی گفت: مهمترین مسئله ما ایمنی ساختمان های تجمعی، مثل مراکز خرید، فروشگاه های بزرگ، مراکز نمایش، مساجد، وزرشگاه ها، بیمارستان ها و... است که مردم به صورت اتوماتیک در این مراکز جمع می شوند.

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه نمود: اولویت اول ما بیمارستان ها هستند و پس از آن سایر مراکز تجمعی هستند.

قدیری با اشاره به اولویت های ایمنی دیگر سازمان آتش نشانی تهران گفت: رسیدگی به شرایط ساختمان های بلند مرتبه نیز یکی از مسائلی است که باید به آن اهمیت بیشتری داد. با وجود فراهم بودن تجهیزاتی از قبیل نردبان های هیدرولیکی اما باید محدودیت های آن ها را نیز در نظر گرفت که به عنوان مثال در مدت کوتاه با یک نردبان نمی توان چندین نفر را جا به جا کرد و این خود دارای محدودیت های خاصی است.

معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران تاکید کرد: دسته دیگر از حوادث نیز حوادث بیرون از مکان های سرپوشیده و برون ساختمانی است که مسئولان مرتبط باید به ایمنی پارک ها، بوستان ها، مراکز تفریحی و... توجه کنند چرا که این محدوده ها نیز دارای حوادث خاص خود هستند.

وی گفت: سال جاری تمهیدات خاصی داریم که با سیستم نظام بازرسی که در سازمان فعال شده با جدیت بیشتری این موارد را پیگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1575

به "ایمنی بیمارستان ها و مراکز تجمعی؛ اولویت آتش نشانی در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمنی بیمارستان ها و مراکز تجمعی؛ اولویت آتش نشانی در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید