بایدن بودجه ساخت دیوار مرزی با مکزیک را متوقف کرد

به گزارش مجله مستانه، کاخ سفید گفت: بایدن دستور اضطراری ترامپ را برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک متوقف کرده است.

بایدن بودجه ساخت دیوار مرزی با مکزیک را متوقف کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری هیل، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: من تصمیم گرفته ام که دستور شرایط فوق العاده ملی در مرز جنوبی کشور ناموجه است و اعلام می کنم که سیاست دولت من این است که پول هیچ مالیات دهنده آمریکایی نباید در ساخت این دیوار مرزی با مکزیک هزینه شود.

وی افزود: من در حال بررسی دقیق تمام منابع اختصاص یافته یا هدایت شده برای آن منظور هستم.

این نامه برای اعضای کنگره که مدت ها مخالف ساخت این دیوار بودند و معتقد بودند این دیوار مرزی، یک مانع فیزیکی است که برای رفع مسائل مهاجرت یا امنیت کار چندانی انجام نمی دهد، خبر خوبی بود.

بیانیه بایدن پس از آن صادر شد که دولت از دیوان عالی کشور خواست تا جلسه دادرسی آینده درباره قانونی بودن دیوار مرزی را لغو کند و دادگاه سپس آن را تایید کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا اوایل 2019 و پس از گفتگوی چالش برانگیز با قانونگذاران بر سر تامین مالی این پروژه با بیان شرایط فوق العاده ملی، منبع تامین بودجه برای دیوار را گفت. وی با اعلام شرایط فوق العاده توانست بدون نیاز به تصویب کنگره از بودجه های عمرانی ارتش برای ساخت دیوار مکزیک استفاده کند.

ترامپ نخستین بار در کارزار انتخاباتی اش مساله ساخت دیوار مرزی را مطرح و بارها بر این مساله تاکید کرد که مکزیک باید هزینه ساخت دیوار در نوار مرزی را بپردازد، اما این اتفاق هرگز نیفتاد.

اکنون لغو این شرایط فوق العاده تازه ترین اقدام جو بایدن در 20 روز گذشته با هدف خنثی کردن سیاست های دولت قبلی است و احتمالا موجب توقف کامل احداث این دیوار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1365

به "بایدن بودجه ساخت دیوار مرزی با مکزیک را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن بودجه ساخت دیوار مرزی با مکزیک را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید