برندگان مسابقه عکاسی پرواز پرندگان سال 2020

به گزارش مجله مستانه، از سال 2014 به بعد مسابقه Bird Photographer of the Year به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از قوی ترین و معتبرترین مسابقات عکاسی در جهان است.

برندگان مسابقه عکاسی پرواز پرندگان سال 2020

امسال، تصاویر باشکوهی از پرواز پرندگان در این مسابقه شرکت کردند. تصاویری متنوع، حیرت انگیز و گاها باورنکردنی که انتخاب بهترین ها را بسیار سخت کرد. این تصاویر، پرندگانی را در محیط های زیست طبیعی یا در میان انسان ها نشان می دهند.

نزدیک به 15 هزار عکس پرواز پرندگان در مسابقه Bird Photographer سال 2020 شرکت کردند که در نهایت به هشت گروه برای رقابت با یکدیگر تقسیم شده و بهترین ها با رای داوران برگزیده شدند.

لزوما تصاویر برگزیده شگفت انگیز، فوق العاده دیدنی و جذاب نیستند ولی مضامین و مفاهیمی غیرمتعارف و برش هایی خلاقانه از عکاسی و سوژه دارند که باعث شدند به عنوان عکس منتخب سال انتخاب شوند.

برخی تصاویر با زوم روی پر و بال پرندگان، الگوهای خیره کننده و کشف نشده ای از بدن پرندگان را به نمایش گذاشتند. برخی دیگر از عکس ها به زندگی پرندگان در میان انسان ها و ساخت خانه روی سازه های انسانی پرداختند و روش های جالبی از خانه سازی را نشان می دهند.

غالب عکس ها هم سراغ پرندگان در محیط زیست رفتند. پرندگان در باغ وحش ها و باغ پرندگان نیز سوژه برخی از عکس ها بودند.

در بیانیه هیئت داوران، تاکید شده بخش اعظمی از 15 هزار تصویر ارسال شده، دارای استانداردهای بالا و شگفت انگیزی بودند تا نشان بدهند یک عکاس حرفه ای آن ها را گرفته و از بینایی و بینشی عمیق برخوردار بوده است ولی برخی عکس ها احساسات را تحریک کرده و شادی آفرین یا حزن انگیز هستند که نمی توانید از آن ها چشم پوشی کنید.

عکس برتر امسال به یک عکاس کویتی به نام ماجد الزاءبی تعلق گرفته است. این تصویر با نام End of the Day در وردو (Vardø) نروژ گرفته شده و یک جفت باکلان اروپایی را نشان می دهد:

تصویر برنده قابل تقدیر دیگر یک جغد اوراسیایی را در حال استتار نشان می دهد:

تصویر برنده دوم امسال با نام Touch and Go یک پرنده بادقپک رنگ پریده را نشان می دهد که با حرفه ای تمام سطح آب را لمس و بعد پرواز می کند:

عکس برنده سوم از دکل های برق شهر سویا اسپانیا گرفته شده است. دسته ای از لک لک های سفید روی این دکل های برق خانه سازی کردند و جلوه های باشکوهی ساختند:

برخی از تصاویر برگزیده دیگر را هم در زیر مشاهده کنید:

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mastanehtoline.ir شناسه مطلب: 1053

به "برندگان مسابقه عکاسی پرواز پرندگان سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برندگان مسابقه عکاسی پرواز پرندگان سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید